שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צו מניעה זמני לבניית הקניון הגדול בדרום
  מ.ל.א הנגב, שבשליטת אלי להב, לא תוכל להתקשר עם קבלן לבניית קניון ב"ש, מבלי שבעלי הקרקע הקודמים יקבלו זכות סירוב לשמש כקבלן הראשי. לאחרונה נחשף, כימליסרון, שבשליטת האחים עופר, מנהלת מגעים לרכישת 50% מהפרויקט

  בית המשפט המחוזי בבאר שבע הוציא צו מניעה זמני, האוסר על חברת מ.ל.א הנגב שבשליטת אלי להב להתקשר עם קבלן לבניית קניון באר שבע, מבלי להקנות לאחים אום זכות סירוב לשמש כקבלן הראשי לביצוע עבודות הבנייה של הקניון.

   

  האחים אום רכשו יחד עם חברת אביסרור את הקרקע, עליה שכן בעבר מלון נאות מדבר, במסגרת של כינוס נכסים. 

   

  בהמשך הכניסו את להב לשותפות תוך התניית החוזה ביניהם בכך, שלאחים אום וחברת אביסרור, המשמשים שניהם גם כקבלני ביצוע, תהיה זכות סירוב לביצוע עבודות הקמת הקניון. המשמעות היא שלשתי החברות תהיה קדימות לביצוע עבודות הביצוע במתחם.

   

  בהמשך מכרו החברות את את חלקם בקרקע ללהב תוך סיכום, סעיף זכות הסירוב תישמר עבור האחים אום, בעוד חברת אביסרור ויתרה עליה. אולם לטענת האחים אום, המיוצגים על ידי עורכי הדין אמיר איבצן וחגי נצר, להב ומ.ל.א הציבו תנאי סף, שנועדו למנוע מהאחים אום את ביצוע העבודות ואת מימוש זכות הסירוב שהוקנתה להם בהסכם.

   

  כאמור, בית המשפט קיבל את בקשת חברת האחים אום למתן צו מניעה זמני כנגד להב ואסר על החברה להתקשר עם קבלן אחר לביצוע הבנייה.

   

  קניון באר שבע צפוי להיות הקניון הגדול בדרום אשר ישתרע על פני 100 אלף מ"ר, מהם 40 אלף מ"ר שטחי מסחר להשכרה. לאחרונה נחשף, כי חברת מליסרון שבשליטת האחים עופר מנהלת מגעים לרכישת חמישים אחוז מהפרויקט.

   

  קבוצת להב מסרה בתגובה: "בימים אלה עומדת החברה להקים את אחד הקניונים הגדולים והמורכבים בישראל. לשם כך פרסמה מכרז, שכלל תנאי סף שווים לכל המשתתפים ועיקרם ניסיון קודם, יכולת כלכלית וסיווג הנדרש לפי החוק.

  ואכן בית המשפט קבע כי תנאי הסף שנקבעו הם ענייניים ומקצועיים. למרות זאת הוחלט להוציא צו זמני עד להכרעה בגופה של התביעה. קבוצת להב בטוחה כי הצו הזמני יבוטל גם משום שהיא עצמה פעלה משיקולים ענייניים ומקצועיים וגם בשל העובדה שחברת האחים אום הסתירה מבית המשפט כי אין לה את הסיווג הנדרש על פי החוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלי להב
  צילום: חביב בן דוד
  קניון ב"ש - הדמייה
  מומלצים