שתף קטע נבחר

91 אחוז: אנחנו בבעיה; היוצאים לחו"ל יסבירו?

תדמית ישראל בקרשים, בטוחים תושבי ישראל היהודים שנשאלו בסקר ממשלתי. שר ההסברה רוצה לרתום ארבעה מיליון אזרחים שיוצאים כל שנה מהארץ להיות "שגרירים". האם תשתפו פעולה?

המדינה קוראת לכם להיות שגרירים בהתנדבות. על רקע נתונים שאסף משרד ההסברה והתפוצות בסקר שערך בקרב תושבי ישראל היהודים, שהצביע על בעיית הסברה חמורה בעולם, מבקש השר אדלשטיין לרתום יותר מארבעה מיליון אזרחים שיוצאים מדי שנה מהארץ, לסייע בשיפור התדמית.

 

בסקר שנערך על ידי לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ), עלה כי 91% מהנשאלים ציינו שלישראל יש בעיית תדמית "חמורה" או "חמורה מאוד" בעולם. בנוסף, השיבו 90% כי לדעתם ישראל נתפסת בעולם כ"מדינה שסובלת מטרור ומלחמות", 80% טענו שישראל מצטיירת כ"מדינה אגרסיבית", 30% אמרו שישראל סובלת מתדמית של מדינה "לא ידידותית", ו-26% סברו שישראל נתפסת כ"מדינה לא מפותחת".


לפני טיסה בנתב"ג. אתר מיוחד יסביר איך להסביר (צילום: רויטרס)

 

הנסקרים נשאלו גם "עד כמה חשוב לכם שישראלים שיוצאים את הארץ ייצגו את המדינה במהלך שהותם בחו"ל'"? 85% ציינו שחשוב להם לייצג את המדינה כאשר הם נמצאים בחו"ל, והוסיפו שהם מוכנים לקחת חלק במערך ההסברה של ישראל.

 

הסקר הקיף 495 נסקרים, יהודים בלבד, ונערך על ידי מכון "כלים שלובים" בראשות ד"ר דורון בן שאול, העובד עם לפ"מ. טעות הדגימה היא ארבעה אחוזים בקירוב. 

  

על פי הערכה במשרד ההסברה, יירשמו בשנת 2009 למעלה 4.2 מיליון יציאות של ישראלים מהארץ ליעדים ברחבי העולם. להערכתם, אלה יכולים לשמש "כוח הסברה אדיר למדינה". שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין,

אמר ש"בכוונתי לגייס את מיליוני האזרחים היוצאים לחו"ל לקחת חלק פעיל במערך ההסברה של ישראל"

 

לדבריו, "אין זה סוד שמדינת ישראל מתמודדת מיום הקמתה עם שלל בעיות הסברתיות קשות מנשוא וההתמודדות עם נושא ההסברה ודימוי ישראל בחו"ל הינו מורכב ומסובך".

 

אדלשטיין הוסיף כי "ממצאי הסקר מדאיגים מאוד, אך יחד עם זאת אינם מפתיעים. בקרוב יצא משרדי בקמפיין מאסיבי שיסביר לאזרחים את בעיית התדמית של ישראל בעולם ויקרא לאלה שמתעתדים לצאת לחו"ל לקחת חלק במאמצי ההסברה של ישראל, באמצעות הפנייתם לאתר מיוחד שיכשיר אותם כיצד ואיך לעשות זאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סוכנות יולי. השר אדלשטיין
צילום: רועי עידן
הפצצה בעזה. "נתפסים כמדינה אגרסיבית"
צילום: AFP
מומלצים