שתף קטע נבחר

תנועות הנוער לממשלה: אנחנו על סף קריסה

מועצת תנועות הנוער הציוניות העולמיות שלחה לשרים ולחברי הכנסת מכתב לקראת דיון חירום שייערך היום בוועדת החינוך, ובו ביקשה סיוע כלכלי דחוף. "הפצצה באיראן מתקתקת, אבל פצצת ההתבוללות כבר מתפוצצת בעולם היהודי", הזהירה

תנועות הנוער הציוניות העולמיות מתחננות לעזרה: לקראת דיון חירום שייערך היום (ד') בוועדת החינוך של הכנסת, שלחה המועצה לשרים ולחברי הכנסת מכתב, שבו כתבו אנשיה: "ייבשנו ביצות, בנינו מדינה, ובשנת 2010 - אנחנו על סף קריסה". התנועות דורשות מהממשלה להתגייס ולסייע להן מבחינה כלכלית.

 

במקביל לדיון היום בכנסת מתכננים חניכי התנועות הציוניות ובוגריהן, בחלקם עולים חדשים וחניכי התוכניות השנתיות בארץ, לערוך מפגן הזדהות עם מנהלי התנועות. החניכים, שילבשו את החולצות המזוהות עם התנועות השונות, ישירו יחד שירים ישראליים, וילמדו את עמיתיהם מהמדינות האחרות שירי מורל ורוח מהעולם.

 

המועצה ששלחה את המכתב מאגדת את תנועות השומר הצעיר, הנוער הציוני, הצופים העבריים, נצר העולמי, USY, החלוץ למרחב, מכבי עולמי, יהודה הצעיר, FZY, חזית הנוער, מרום עולמי, בני עקיבא העולמית, מגשימי חירות, הבונים דרור, בית"ר, תנועת עזרא העולמית וישראל הצעירה.

 

במכתבן כתבו תנועות הנוער לחברי הכנסת ולשרים: "בזמן שהפצצה מתקתקת באיראן, פצצת ההתבוללות כבר מתפוצצת בקהילות היהודיות בעולם היהודי. במדינות רבות אחוזי ההתבוללות מרקיעי שחקים, וכל קשר של צעירים ליהדות ולישראל הוא מקרי בהחלט. מאות אלפי בני נוער יהודים, חניכי תנועות הנוער הציוניות ברחבי העולם, עומדים לאבד את הקשר המשמעותי היחיד לישראל ולזהותם היהודית".

 

"המעוז האחרון של החינוך היהודי-ציוני"

במכתב הדגישו מזכירי תנועות הנוער הציוניות העולמיות, כי אלה פועלות יותר ממאה שנים במסגרת החינוך היהודי-ציוני בעשרות מדינות בכל היבשות, וכי חניכיהן ובוגריהן סייעו במשך השנים להקים את מדינת ישראל, ליישבה ולפתחה,

בקיבוצים, במושבים ובעיירות הפיתוח. "הם בלטו במערכות ישראל, וגם היום ממלאים תפקידי מפתח בחברה הישראלית", נכתב.

 

במכתבם הפצירו ראשי תנועות הנוער בממשלת ישראל: "אל תנתקו את הגשר המשמעותי ביותר בין מדינת ישראל לנוער היהודי בתפוצות, שללא תמיכה כלכלית מיידית יבוא אל קיצו. ממשלת ישראל חייבת להירתם לביסוסו של המעוז האחרון של החינוך היהודי-ציוני ולמנוע את קריסתו".

 

הודעת התנועות מגיעה דווקא אחרי שנה של פריחה תקציבית. בימיה של יולי תמיר כשרת החינוך חל גידול משמעותי בתקציבן, והוא שולש ועמד אשתקד על כ-85 מיליון שקל לעומת 29 מיליון ב-2005.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
חניכי הצופים. "כבר מאה שנה"
צילום: דן בלילטי
מומלצים