שתף קטע נבחר

נדחה ערעור אחיה של קיקוס על הרשעתו באונס

שופטי בית המשפט העליון דחו פה אחד את ערעורו של אבי קיקוס, שהורשע באונס נערה בת 16 ב-2005, והותירו על כנו את עונשו - 4 שנות מאסר

שופטי בית המשפט העליון דחו הבוקר (יום ד') פה אחד את ערעורו של אבי קיקוס, אחיה של חנית קיקוס, שהורשע בבית לפני כשנתיים בבית המשפט המחוזי בתל אביב באונס נערה בת 16. בית המשפט הותיר על כנו את העונש שנגזר עליו בבית המשפט המחוזי - ארבע שנות מאסר.

 

קיקוס נידון לארבע שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים על תנאי באפריל 2008, לאחר שהורשע באונס באוקטובר 2007. את הנערה הכיר במרס 2005 ונפגש עמה כמה פעמים לאחר מכן. באחד המפגשים, קבע פסק הדין, הגיע קיקוס לביתה של הנערה והציע לה להצטרף אליו לנסיעה במכוניתו. היא נענתה, והשניים נסעו לחוף הים בראשון-לציון. כשהגיעו למקום, עצר קיקוס את מכוניתו וביקש לנשק אותה, אך היא סירבה - אולם הוא אחז בה בכוח, ואנס אותה למרות שצעקה וביקשה שיפסיק. שופטים בית המשפט המחוזי קיבלו את גרסת המתלוננת, ושוכנעו מעבר לכל ספק כי קיקוס לא קיבל את הסכמת הנערה, כפי שטען.

 

משפחת קיקוס התפרסמה לראשונה ב-1993, כשאחותו של אבי, חנית, נאנסה ונרצחה בעת שעשתה את דרכה מביתה שבאופקים לבאר-שבע. ברצח הורשע הבדואי סולימאן אל-עביד, על פי הודאתו, והוא נשלח למאסר עולם. המשפט שהסעיר את המדינה נמשך שנים ארוכות, עלה וירד בין הערכאות, כשההרשעה משתנה לאונס בלבד - ולאחר מכן מוחזרת לרצח ואונס. אל-עביד צפוי להשתחרר בקרוב, לאחר שעונשו נקצב.

 

אבי קיקוס נעזר ברצח אחותו במהלך הטיעונים לעונשו במשפט האונס. אמו ואחותו העידו למענו, והסבירו כי הוא האשים את עצמו במות אחותו, ובעקבותיו הידרדר והחל להשתמש בסמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי קיקוס
צילום: ירון ברנר
מומלצים