שתף קטע נבחר

אם קורבנותיו של אליאור חן ביקשה להתגרש ממנו

אמם של הילדים שנפלו קורבן להתעללות קשה ביקשה להתגרש מ"הרב המתעלל". השניים נישאו שלא באמצעות הרבנות. "אנחנו מקווים שהאיש אכן יתרצה לתת לה גט בלי בעיות", אמר ל-ynet גורם המעורב בנושא

בית הדין הרבני האזורי בירושלים דן היום (ה') לראשונה בתביעת גירושין שהוגשה נגד "הרב המתעלל" אליאור חן על-ידי אמם של הילדים שבהם הוא התעלל, לפי כתב האישום שהוגש נגדו בשנה שעברה.

 

גורם המעורב בנושא אמר ל-ynet: "אנחנו מקווים שהאיש אכן יתרצה לתת לה גט בלי בעיות. הוא הרי אדם מוזר שגם קורא לעצמו רב וגם נשוי ליותר מאשה אחת - דבר המנוגד להלכה הפסוקה כיום".

 

חן נשא את אם הילדים לאשה שלא באמצעות הרבנות ולכן הוא אינו מוכר על-ידי המדינה כבן זוגה.

גורם בבית הדין אמר כי הדיינים מחוייבים לפעול על פי ההלכה ולכן ידונו בכל זאת בתיק, בשאיפה לסדר גט לבני בזוג. "זה הרי מצב חמור יותר ממקרה גירושים רגיל, כי היא רשומה כפנויה ועלול להיות עם זה מכשול".

 

לפי כתב האישום שהוגש נגד חן בנובמבר, לאחר שהוסגר לישראל מברזיל, לפני כשנתיים הוא קיבל אחריות על חינוכם של ילדיה של האשה, יחד עם אנשים נוספים, והחל לבצע בהם "תיקונים" כדי "לסייע" להם להוציא מקרבם "מזיקים".

 

המעשים בוצעו על-ידי חן, שעמד בראש הקבוצה והיה מנהיגה הרוחני, ועל-ידי חסידיו באופן שיטתי בכל שעות היממה. במסגרת ההתעללויות, לאחד הילדים נגרם נזק מוחי בלתי הפיך והוא מוגדר כעת כצמח.

 

בחודש שעבר האשים פרקליטו של חן את משטרת ישראל ב"מסע פרסום אנטישמי" בברזיל, אשר נועד להביא לזיהויו והסגרתו של מרשו. "באותו שלב", טען הסנגור במהלך דיון בבית המשפט, "המשיב פנה לעורך דין וביקש להפסיק את אותו מסע והתייצב בבית הכלא הפדרלי ביחד עם עורך הדין וכתוצאה מכך מסע הפרסום האנטישמי הופסק כאחת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליאור חן. "מקווים שיתרצה"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים