שתף קטע נבחר

"חוק הג'ובים שבוטל - אחד המושחתים ביותר"

"זהו נצחון הדמוקרטיה", אמר חבר הכנסת יואל חסון בעקבות גניזת חוק הג'ובים של ש"ס. ח"כ הורוביץ ברך על "ביטול אחד החוקים המושחתים שהכנסת ניסתה לקדם". ח"כ כבל: "הקואליציה הדורסנית נאלצה להתקפל"

אחרי ששר הפנים, אלי ישי, התקפל היום (ה') ומשך את חוק הג'ובים שלפיו ניתן למנות סגני ראשי ערים נוספים בשכר ברשויות מקומיות גדולות, עם או בלי קשר להתערבותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ברכו חברי כנסת מהאופוזיציה על כך שהצעה נגנזה - ולא פספסו את ההזדמנות לתקוף את הממשלה.

 

ח"כ יואל חסון (קדימה) אמר: "הודעת ש"ס על נסיגתה מחוק הג'ובים היא נצחון השפיות ותוצאה ברורה של מאבק קדימה בחוק המושחת ביותר, שניסו ש"ס והליכוד להעביר. בעיקר זהו נצחון הדמוקרטיה".

 

ממפלגתו קדימה נמסר, כי: "השילוש הלא קדוש של הליכוד-ש"ס והג'ובים, קרס תחת הסירחון הפוליטי של עצמו. מדובר במסר ציבורי ופוליטי חשוב עבור אלו שבחסות האדישות הציבורית והרוב קואליציוני ניסו לקנות שלטון בכסף תוך הסתרה וסידור ג'ובים לעסקנים ומקורבים. "מדובר בהישג משמעותי לקדימה ולאופוזיציה, שתמשיך לחשוף ולתקוף כל קומבינה שתבוא מצד ממשלת נתניהו, על חשבון הציבור".

 

גם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הצטרף לתוקפים. "אני מברך על ביטול אחד החוקים המושחתים שהכנסת ניסתה לקדם בשנים האחרונות. שוב הוכח כוחה של ההתנגדות הציבורית. עם זאת האיום שש"ס מציבה לציבור החופשי, דוגמת חוק החמץ ופרשת המועצות הדתיות, נשאר ומתחזק".

 

אבל היו גם קולות גם מהקואליציה, שברכו על גניזת הצעת החוק. ח"כ איתן כבל אמר: "זו תחושה מוזרה - ההיגיון, טוהר המידות ודעת הקהל ניצחו.

 כנראה שבאמת נחצו כל הקווים בהצעת החוק הזאת, כפי שטענתי כל הזמן, ואפילו הקואליציה הדורסנית ביותר נאלצה להתקפל".

 

החוק, שעלותו היתה כמיליון שקלים לשנה לכל סגן נוסף, הסעיר בשבועות האחרונים את המערכת הפוליטית. אחרי שהצעת החוק עוכבה השבוע בוועדת הפנים לבקשת הליכוד, כדי שגם אנשי מפלגת השלטון ירוויחו ממנו ולא רק אנשי ש"ס שיזמה אותו - יצאו ח"כים רבים כדי לתקוף את החוק הבזבזני והמושחת לטענתם, הקובע כי לכל רשות מקומית שבה מעל 200 אלף תושבים ואינה בגרעון - יתווסף סגן ראש עיר בשכר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסון. נצחון השפיות
צילום: גיל יוחנן
הורוביץ. יש עוד חוקים
צילום: ירון ברנר
כבל. נחצו קווים אדומים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים