שתף קטע נבחר

אופיר פינס יודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

אחרי שכיהן 13 שנים וחצי כחבר כנסת אמור להודיע אופיר פינס על פרישה מהחיים הפוליטיים. לאחרונה אמר בשיחות סגורות: "יש אופציה בחוץ". חבריו ה"מורדים" לא ידעו על הצעד. מי שתחליף אותו בכנסת היא ד"ר עינת וילף. ייתכן שבקרוב גם יולי תמיר תפרוש

אחד מחברי הכנסת הוותיקים של העבודה פורש: ח"כ אופיר פינס יכנס אחר הצהריים (יום ה') באופן מפתיע מסיבת עיתונאים בכנסת - בה יודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים. בשיחות סגורות שניהל לאחרונה הוא אמר: "יש לי אופציה בחוץ", אולם לא הרחיב.

 

ייתכן שפינס, שבעקבות צעדו נגוזה האפשרות של "המורדים" להתפצל מהמפלגה, הוא לא הפורש האחרון מהעבודה. גם ח"כ יולי תמיר עשויה לפרוש בקרוב. היא קיבלה הצעות רבות בתחום האקדמי, וקיימת אפשרות שהפרישה היום תזרז את החלטתה.

 

מוקדם יותר היום נפגש פינס עם יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין - לו ככל הנראה מסר את מכתב ההתפטרות - כך הוא סיפר לחברי כנסת ממפלגתו. יש לציין כי השבוע שוחח פינס עם מקורבים ליו"ר המפלגה, השר אהוד ברק. שלושת חבריו של פינס ל"מורדים" במפלגה - תמיר, איתן כבל ועמיר פרץ לא ידעו על מסיבת העיתונאים הדרמטית.

 

אחרי מסיבת העיתונאים של פינס מתוכננת ישיבת לשכת מפלגת העבודה - בה אמורים להשתתף בין היתר כל השרים וחברי הכנסת של המפלגה. במקומו תיכנס לכנסת ד"ר עינת וילף - שלא צפויה להצטרף למורדים.

 

פינס נבחר לראשונה לכנסת ביוני 1996 ומאז הוא מכהן כחבר כנסת. הוא כיהן בעבר כשר הפנים בממשלת שרון השנייה וכשר המדע, התרבות והספורט למשך כחצי שנה בממשלת אולמרט.

 

הוא נמנה על ארבעת המורדים בעבודה יחד עם חברי כבל,

פרץ ותמיר. הארבעה ניסו לצרף אליהם חבר כנסת חמישי על-מנת להתפלג מהמפלגה ולהקים סיעה חדשה בכנסת.

 

הם ניסו לצרף את ח"כ דניאל בן-סימון, שאף הגיע לכנס של מורדי העבודה שהתקיים בתל-אביב. בן-סימון, שפרש לאחרונה מראשות הסיעה ותקף את היו"ר אהוד ברק, אמר בכנס כי בא למצוא פתרון לסכסוך בעבודה, וכי כרגע הוא לא חושב שיש לפלג את המפלגה.

 

באותו כנס אמר פינס, כי הכינוס נועד "להציל את שארית כבודה של המפלגה". לדבריו, "הבמה הדמוקרטית הזו תוכיח את עצמה, ותסייע לכולנו להקמת אלטרנטיבה, קודם כל רעיונית". הוא הוסיף, כי "אין לי ספק שעבודה חדשה קום תקום. היא יכולה לקום בפנים, ויכולה לקום בחוץ. אך היא תקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינס. מסיבת עיתונאים דרמטית
צילום: ירון ברנר
תמיר. הבאה בתור?
צילום: דודי ועקנין
וילף. תחליף את פינס
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים