שתף קטע נבחר

רבנים בכירים: לא להתחסן נגד "שפעת מקסיקו"

הרבנים קנייבסקי ושטיינמן, ממנהיגי הזרם הליטאי, הורו לשואלים שלא לקבל את הזריקה "מכיוון שהנזק רב מן התועלת". על פי הרב שטיינמן, גם נשים הרות לא צריכות להתחסן - "שב ואל תעשה עדיף"

סגן השר החרדי התחסן לעיני המצלמות מפני שפעת החזירים כדי להוכיח כי החיסון אינו מזיק. ומה חושבים הרבנים הבכירים במגזר? הרב חיים קנייבסקי והרב אהרון יהודה לייב שטיינמן, ממנהיגי הזרם הליטאי, הורו באחרונה לעשרות שואלים שלא לקבל את הזריקה ל"שפעת מקסיקו", זאת מכיוון ש"הנזק רב מן התועלת". הם הבהירו כי לעניין זה אין הבדל בין אנשים בריאים לכאלה שבקבוצות הסיכון.

  

באתר החרדי "כיכר השבת" דווח כי השאלות הראשונות בעניין הגיעו אל הרב קנייבסקי, שהוא חתנו של "פוסק הדור" הרב יוסף שלום אלישיב. הוא אמר לפונים כי אינו בקיא מספיק בנושא ושלח אליו למחותנו, הרב שטיינמן.

  

האחרון פסק כי בשל החששות לנזק רפואי שייגרם על ידי החיסון – "שב ואל תעשה עדיף" (כלומר - יש לשמר את המצב הקיים), וכך גם במקרה של אישה הרה.

בעקבות כך אימץ בהמשך גם הרב קנייבסקי את עמדת המחותן, וכך הוא משיב לרבים שפונים אליו בשבועות האחרונים בנושא.

 

יצויין כי שבועיים לאחר תחילתו של מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים לציבור הרחב, התחסן השבוע גם סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, בלשכת שר הבריאות בירושלים. סגן השר, מ"יהדות התורה", חוסן בחיסון שאינו מכיל את המרכיב "אדג'ובנט" שאושר לשימוש בקרב כלל האוכלוסייה, ולא רק בקרב נשים הרות ותינוקות. בהיעדר אח שיכול היה לחסן את ליצמן במקום, ד"ר איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, הוא שחיסן את סגן השר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגן השר ליצמן מחוסן
צילום: גיל יוחנן
צילום: AP
החיסון
צילום: AP
מומלצים