שתף קטע נבחר

למעצר בית: האחים קורידו איימו על ילד בסכין

בית משפט השלום בחיפה שלח את האחים אורן ושלומי קורידו למעצר בית, לאחר שאמש רדפו אחרי ילד בן 9 בשכונת הדר ואיימו עליו בסכין. ראש מחלק חקירות במשטרת חיפה ל-ynet: "הם אמרו שעשו זאת כי הילדים זרקו עליהם אבנים וחפצים"

האם שבוע בלבד אחרי רצח לאון קלנטרוב מבני עי"ש, ניצל ילד אחר מפגיעה בידי פדופילים מוכרים בעקבות אוזלת ידן של הרשויות? המשטרה עצרה הערב (שבת) בחיפה את האחים שלומי ואורן קורידו, בעקבות תלונה שהגיש ילד בן 9 וחצי, שלפיה רדפו אחריו השניים בשכונת הדר שבעיר ואיימו לפגוע בו, תוך שהם מאיימים עליו בסכין.

 

הכתובת הייתה על הקיר?
"אין דרך לטפל בפדופיל שאינו עבריין" / יעל ברנובסקי
למרות שכולם ידעו בבני עי"ש על התנהגותם החריגה של התאומים אדיר ונאור סודמי, לא ניתן היה לכפות עליהם טיפול מאחר שהם אינם עבריינים. יו"ר איגוד העובדים הסוציאלים, איציק פרי: "בישראל אין כלים לטפל במצבים שהם בשטח אפור"
לכתבה המלאה

בית משפט השלום בעיר שלח את האחים למעצר בית של שלושה ימים. השניים טענו בדיון כי נפלו קורבן להקנטות מצד ילדי השכונה - וזו הסיבה שרדפו אחרי אחד מהם עם סכין.

 

ראש מחלק חקירות במשטרת חיפה, רב פקד שמואל בוקר, סיפר ל-ynet: "אנו ממשיכים בחקירת התלונה, ובמקביל בודקים את טענתם הנגדית של האחים על התנכלות ולעג מצד ילדי השכונה, שכללו גם, לדבריהם, מקרים של יידוי אבנים וחפצים לעברם. פרט לאירוע הנוכחי, לא התקבלו נגדם תלונות נוספות", אמר.

 

בחודש מאי האחרון החלו השניים הליך טיפול לדיכוי היצר המיני באמצעות תרופות, קרי - סירוס כימי. הטיפול, המבוצע באמצעות קבלת זריקה תרופתית, זכה להסכמתם של השניים.

 

בשנים האחרונות נעצרו האחים קורידו פעמיים ונשפטו לתקופות מאסר, לאחר שתקפו מינית ילדים. במקרים האחרונים שבהם הוגשו נגדם תלונות, הם שוחררו ממעצר ולא הוגש נגדם כתב אישום בשל חוסר ראיות.

 

בשבוע שעבר בחיפה: בן 16 תקף מינית ילד בן 6

רק ביום רביעי האחרון עצרה המשטרה נער בן 16 בחשד שתקף מינית ילד בן 6. נוסף על כך, הוא מואשם בשני מקרים אחרים של תקיפה מינית.

 

מבדיקת ynet עלה כי החשוד אינו כשיר לעמוד לדין בעקבות פיגור שכלי שבו הוא לוקה, ובעבר נפל קורבן בעצמו לתקיפה מינית, מצד פדופיל בשם אמיר אלמקייס, בן 40 המתגורר בעיר.

 

הנער עבד בביתו של הנאשם, ובאחת ההזדמנויות סגר הנאשם את חלונות הבית וביצע בנער את זממו. לאחר מכן נתן לו שטר של 20 שקלים.

 

עורכת דינו של הנער, גלית זמירי, האחראית על מחלקת הנוער בסנגוריה הציבורית בחיפה, אמרה ל-ynet כי כבר לפני שלושה חודשים התריעה לפני הוועדה הבין-משרדית במשרד הרווחה כי "מדובר בנער שחייבים למצוא לו מסגרת מתאימה כי הוא מסוכן לעצמו ולאחרים. הנער הזה נפל קורבן לתקיפה מינית ותקף בעצמו", אולם עד כה לא נעשה דבר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האחים קורידו. שוב בבית המשפט
צילום: ג'ורג' גינסברג
אורן קורידו
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: אבי כהן
שלומי קורידו
צילום: אבי כהן
מומלצים