שתף קטע נבחר

מטה שליט: פעילים רוצים מאבק, המשפחה בולמת

הפעילים במטה לשחרורו של החייל החטוף אובדי עצות לנוכח מצב השיחות. בעוד שבני משפחתו של החייל מנסים לשמור על שקט תקשורתי, דורשים חלק מהפעילים דווקא להגביר את המאבק. נועם שליט: "אם היינו חושבים שיש צורך בחזרה למאבק הציבורי, היינו עושים את זה כבר"

המחלוקת בין ישראל לבין חמאס וההאשמות ההדדיות על האחריות לקיפאון במגעים, מעוררות חילוקי דעות ולבטים בין הפעילים לשחרורו של גלעד שליט. במשפחתו של החייל החטוף סבורים כי לא זו העת לשוב לחזית המחאה, בעוד שמתנדבי המטה דורשים להיאבק, דווקא עכשיו.

 

"אם היינו חושבים שיש צורך בחזרה למאבק הציבורי, היינו עושים את זה כבר", אמר הבוקר (יום א') נועם שליט בשיחה עם ynet, ימים ספורים אחרי הדיווחים על התמיכה ההולכת וגוברת של הציבור בעמדת הממשלה, שעל פי העומד בראשה - לא תתגמש עוד בעמדתה באשר לדרישות חמאס, כפי שהועברה למתווך הגרמני במגעים.

 

במשפחת שליט לא מרגישים לפי שעה סחף בעמדת הציבור לכיוון של הקשחת עמדות מול חמאס, אבל סקר "מדד המלחמה והשלום" של ynet מסוף השבוע, גילה שרוב מוצק של 53 אחוזים מהציבור היהודי תומך בעמדת הממשלה באשר למגעים עם חמאס. אביו של החייל החטוף עדיין מקווה שאין מבוי סתום בשיחות: "מדובר בפרסומים שאינם מדוייקים. כפי שפורסם בעבר, המשא ומתן למעשה הסתיים. יש הצעה של המתווך ששני הצדדים צריכים להיענות לה. הוא סיים את ההתייעצות עם שני הצדדים ומחכה לתשובות".

 

לדברי שליט, הוא צפוי להיפגש בהמשך השבוע עם הממונה על המשא-ומתן מטעם ראש הממשלה, חגי הדס, ומקבל ממנו עדכונים שוטפים על ההתפתחויות בגזרה.

 

במטה המאבק לשחרורו של גלעד לא ממהרים הפעילים להתיישר לפי עמדת המשפחה, וחלקם סבורים שהשקט התקשורתי של התקופה האחרונה - שגוי מיסודו. "המצב מורכב מאוד", אמר יו"ר המטה, שמשון ליבמן. " הפעילים לוחצים באופן בלתי רגיל לחזור לפעילות ולמאבק. אנחנו נקרעים, אבל מתוך הראייה הזו, של התמונה הכוללת והרחבה, אנחנו בולמים אותם בשלב זה".

 

לדברי ליבמן, "נראה לנו שהמשא ומתן מצוי בנקודה כזו שלא כדאי לצאת שוב לציבור. לכל מהלך שכזה יש משמעות, הן ציבורית והן מבחינת הצד שמנגד. החשש הגדול שלנו, כל העת, הוא שייתכן שהנחת העבודה הזו אינה נכונה".

 

ליבמן הוסיף כי חלק מאי הוודאות שבה נתונים הפעילים, נובעת מהעובדה שהפרסומים בנושא, הן באשר לעמדת ישראל והן בדבר דרישות חמאס - אינם ודאיים. "אנחנו שומעים את הדברים אבל איננו יכולים לומר חד משמעית מה נכון ומה לא. אנחנו דרוכים מאוד ומנסים כל העת לחשוב מה נכון, מה אחראי לעשות ומה מסוכן. מי שניסה אי פעם להאשים אותנו בחוסר אחריות, צריך להסתכל על פעולתנו בתקופה הזו", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. לא מאמין לפרסומים
צילום: אוהד צויגנברג
ליברמן. חוסר ודאות
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים