שתף קטע נבחר

התרומות קוצצו, הסיוע לילדים בערד בסכנה

התרומות לעמותה המסייעת ל-62 ילדים ממשפחות נזקקות פחתו - והמרכז בו למדו שלוש או ארבע פעמים בשבוע בסכנת סגירה. אם לילד: זו תהיה טרגדיה עבורנו

מי יעזור לילדי המשפחות הנזקקות בערד? עמותת "חינוך לפסגות", המסייעת ל-62 תלמידים בעיר, עלולה לסיים בקרוב את פעילותה במקום - בשל קשיים כלכליים. אלו נובעים  בין היתר בשל העברת כספים מקרנות, שנפגעו במעילה של ברנרד מיידוף. משפחות התלמידים, שזכו לארוחה חמה ושיעורי תגבור, יוצאות למאבק.

 

בינתיים, רגע לפני סגירה, צומצמו שעות הפעילות באופן משמעותי. בשמת, אם חד הורית, שבנה בן ה-11 לומד ב"חינוך לפסגות" סיפרה ל-ynet שהוא מקבל שם תגבורים בעברית, מתמטיקה ואנגלית. "הציונים שלו עלו משמעותית מאז שהוא שם וגם מבחינה חברתית הוא פורח שם. סוף סוף הוא מצא קבוצת ילדים שדומים לו בתחומי התעניינות.

 

"לא מסתכלים עליו כמו על עוף מוזר. הוא ילד שאוהב מאוד ללמוד. אם יש מקצוע שהוא מקבל פחות מ-80, הוא מקבל תגבור. לפעמים זה כמו שיעור פרטי - אחד על אחד - ולפעמים בקבוצות קטנות".


"עומדים על הרגליים בזכות תרומות" (מתוך עלון העמותה)

 

לדבריה, היא אינה יכולה בעצמה לממן שיעורים פרטיים לבנה. "אני אם חד-הורית עובדת, אבל לא הייתי יכולה להרשות לעצמי לממן לו שיעורים פרטיים לולא הפרויקט. סגירת המקום תהיה טרגדיה עבורנו. אין כאן מענה לילדים, מעבר למחשב או להסתובב ברחוב. אין לי כסף לחוגים".

 

העמותה שהוקמה על-ידי סטודנטים מפעילה כ-20 מרכזים ברחבי הארץ, שבהם לאחר שעות הלימודים בבתי-הספר זוכים תלמידים מכיתות ג' ועד י"ב לארוחה ולשיעורי העזר - שלוש עד ארבע פעמים בשבוע. התלמידים הנעזרים בה מגיעים ממשפחות שאינן יכולות להרשות לעצמן לשלם למורים פרטיים.

 

בעמותה מבקשים לשנות את העובדה שברב השכבות החלשות רק 25% מהתלמידים זכאים לתעודת בגרות מדי שנה, בעוד בקרב השכבות המבוססות 85% זוכים לתעודה (לפי נתוני משרד החינוך). מקימי העמותה הבינו שקבוצת התלמידים הטובים והמוכשרים בשכונות המצוקה,

 הם האחרונים לקבל תמיכה ולכן הם מנסים לנסות לחזק אותם מתוך האמונה "שאלו יצליחו לבד", למרות שהמציאות מוכיחה אחרת.

 

יו"ר העמותה בשבע השנים האחרונות, שולה רקאנטי, אמרה ל-ynet: "העמותה שלנו עומדת על הרגליים בזכות תרומות, הן מהמגזר העסקי וכן על ידי קרנות פילנתרופיות. המרכז בערד הוא נקודת אור ביישוב. התלמידים מגיעים שם להישגים בלימודים ולהכרת העולם שלא היו מגיעים בזכות עצמם". לדבריה, ההונאה של מיידוף פגעה בתרומות של קרנות לעמותה. "הוא פגע במגזר הפילנתרופי. קרנות רבות השקיעו אצלו כסף ונפגעו. יש קרנות שתמכו בנו והתרומה נחתכה. אנחנו נעשה הכל כדי להשיג כספים למנוע מהמרכז בערד להיסגר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא מסתכלים על הילד שלי כעוף מוזר"
באדיבות עמותת "חינוך לפסגות"
באדיבות עמותת "חינוך לפסגות"
כמו שיעור פרטי
באדיבות עמותת "חינוך לפסגות"
מיידוף. גם בערד סובלים
צילום: AFP
מומלצים