שתף קטע נבחר

נתניהו נגד מבקר המדינה: שלא יקבע מדיניות

בשיחה עם ח"כים מתח נתניהו ביקורת על לינדנשטראוס, על רקע המלצותיו בנושא ייקור המים. בקדימה מיהרו לתקוף

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתח היום (א') ביקורת על מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, על שהתערב בסוגיית העלאת תעריפי המים. בשיחה בלשכתו עם חברי כנסת בליכוד, אמר נתניהו כי תפקידו של המבקר אינו לקבוע מדיניות.

 

ראש הממשלה דיבר בנימה צינית על התערבות המבקר, ויו"ר הכנסת, רובי ריבלין, ענה לו שהכנסת היא שביקשה את בדיקתו בנושא.

 

לינדנשטראוס המליץ לפני כשבוע וחצי לשקול מחדש ובאופן ענייני את הצורך בביצוע מיידי של ההעלאה הניכרת של תעריפי המים, ולבחון את השהיית המהלך הזה עד למיצוי כל הבדיקות הנדרשות. חוות הדעת שלו היתה מנוגדת למסקנות הביניים של ועדת החקירה הממלכתית לניהול משק המים, שמונתה אף היא על ידי הוועדה לביקורת המדינה, ושקבעה בדו"ח שפורסם באחרונה כי יש מקום להעלאת תעריפי המים.

 

בתגובה לדברי נתניהו, אמר יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ יואל חסון, כי "חמור בעיניי שראש הממשלה בוחר לתקוף את מוסד מבקר המדינה, במקום להתייחס

 לליקויים שמצא המבקר בעניין העלאת תעריפי המים ולתקן אותם. המבקר ציין כי תהליך קבלת ההחלטות היה לקוי ואיפשר לממשלה לקבוע מדיניות על-פי תפיסתה. מוטב שראש הממשלה יעסוק בתיקון הליקויים ובקביעת מדיניות ולא ישמש מבקר של המבקר, כפי שהציע שר האוצר בממשלתו".

 

הבוקר דנה הממשלה בדו"ח העוני ובהעלאת תעריפי המים. שר הרווחה, יצחק הרצוג, הציג נתונים לפיהם השכבות החלשות ייפגעו יותר מכולם. שר האוצר טען מנגד כי העלאת הקצבאות מספיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. ביקר את המבקר
צילום: AFP
חסון עם לינדנשטראוס. מגן ומבקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים