שתף קטע נבחר

אחרי ולרשטיין: "ננצח את הגזרות רק בתקיפות"

בעקבות פרישת מנכ"ל מועצת יש"ע, יש בימין מי שקורא להקצין את המאבק ויש מי שיתגעגע ל"עשייה השקטה והמעמיקה". בשלום עכשיו לא מזילים דמעה: "אם ולרשטיין נחשב מתון הרי שציבור המתנחלים הקצין בשנים האחרונות בצורה מפחידה"

"לפנחס יש זכויות רבות בבניין ארץ ישראל ופיתוח יהודה ושומרון, אך את המערכה כנגד גזרות נתניהו ננצח רק בדרך של תקיפות, נחישות ומאבק עיקש בממשלת ההקפאה" - כך אמר הבוקר (יום ב') פעיל הימין איתמר בן-גביר בעקבות החלטתו של פנחס ולרשטיין להתפטר מתפקיד מנכ"ל מועצת יש"ע, אשר פורסמה לראשונה ב-ynet.

 

גם חבר הכנסת אריה אלדד (איחוד לאומי) הביע תקווה לעידן חדש עם פרישתו של ולרשטיין, שאותה הגדיר כ"עוד שלב בחילופי ההנהגה ביש"ע שהחלה לאחר כישלונה הקשה בהתנתקות". 

 

ח"כ אלדד ציין כי המתנחלים זקוקים להנהגה חדשה ואחרת, על רקע המאבקים הקשים הצפויים להם "כשממשלת ישראל מתכוונת להיכנס למשא ומתן להקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ או התנתקות שנייה, הקפאה מוחלטת של הבנייה, חורבן יישובים וגירוש רבבות מתיישבים". עם זאת, הוא ביקש להודות לולרשטיין על "שירות ארוך ומסור למען העם וארץ".


"שירות ארוך ומסור למען העם והארץ". ולרשטיין (צילום: גיל יוחנן)

 

"תרומה שתיזכר לדורות" 

גם בשלום עכשיו הבהירו כי לא יתגעגעו לולרשטיין. מזכ"ל הארגון, יריב אופנהיימר, אמר כי "למרות הניסיון להציג את ולרשטיין כמתון, בפועל הוא אחד היוזמים הראשיים של הקמת מאחזים בלתי חוקיים בשטחים, גם על אדמות פרטיות פלסטיניות. אם ולרשטיין נחשב מתון הרי שציבור המתנחלים הקצין בשנים האחרונות בצורה מפחידה".

 

חבר הכנסת אורי אורבך (הבית היהודי) ציין כי תרומתו של ולרשטיין למפעל ההתיישבות "תיזכר לדורות". לדבריו,

"במקום צעקנות וולגרית ופרובוקטיבית הוא העדיף תמיד את העשייה השקטה והמעמיקה. אני מקווה שמועצת יש"ע תשכיל למצוא מחליף ראוי". 

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אמר מוקדם יותר כי הוא בטוח שולרשטיין ימשיך להיות "חלק אינטגרלי בהנהגת ההתיישבות ובמועצת יש"ע". לדבריו, "פנחס ולרשטיין הוא איש שלמעלה משלושים שנה לא רק תרם אלא העצים בפועל את ההתיישבות ביהודה ובשומרון. אני לא רק מעריך אותו אלא מעריץ אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-גביר. "רק בתקיפות"
צילום: דודי ועקנין
"עוד שלב בחילופי ההנהגה". ח"כ אלדד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אורבך. "תמיד העדיף עשייה שקטה"
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים