שתף קטע נבחר

יניב זגורי, שזוכה מניהול ארגון פשע, הולך לכלא

כחודש לאחר שזוכה מעמידה בראש ארגון פשע, נגזרו שבע שנות מאסר על יניב זגורי, שהורשע בהנחת רימון בפתח ביתו של קצין שב"ס. ארבעת חבריו, שזוכו מהשתייכות לארגון פשע אך הורשעו בהשלכת רימון ובהצתת פיצוציה, נשלחו גם למאסר

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ב') בצהריים שבע שנות מאסר בפועל על יניב זגורי, שהורשע בהנחת רימון בפתח ביתו של קצין המודיעין בכלא אוהלי קידר ובקשירת קשר לביצוע פשע, עבירות נשק וסחיטה באיומים. הוא ירצה שבע שנות מאסר וחצי, בגלל מאסר על תנאי שהיה תלוי נגדו.

 

השופטים שרה דברת, יורם צלקובניק ודפנה אבניאלי כתבו בגזר הדין כי אמנם לא ניתן היה לקבוע כי זגורי משתייך לארגון פשע ואף עומד בראשו, "אולם עלה בפנינו כי מדובר באדם בעל עוצמה ויכולת מנהיגות שעל פיו יישק דבר, ואשר הנאשמים האחרים סרו למרותו, בין ישירות ובין באמצעות טל קורקוס (עד מדינה בתיק - א.ק), עושה דברו, ללא ערעור או פקפוק".

 

במסגרת אותה פרשה, נידון יוסי בוחבוט, שהורשע בעבירות שיוחסו לו בגין זריקת רימון לעבר ביתו של כתב "ידיעות נגב" דאז, ארצי חלפון, לארבע שנים וחצי בכלא. הוא יפצה את חלפון, שכלבתו נהרגה, ב-20 אלף שקלים. הוא הורשע בקשירת קשר לפשע, היזק בזדון, היזק לבעלי חיים ועבירות נשק.

 

מאור אלמקייס, שהורשע באיומים על קצין השב"ס, נידון לחמש שנים וחצי מאסר בפועל. בגלל מאסר על תנאי שהיה תלוי נגדו, הוא ירצה בסך הכל שבע שנות מאסר. מרדכי ממן ואבנר חנוכוב, שהורשעו בהצתת פיצוציה, נידונו לשנתיים וחצי בכלא. הם יפצו את בעלי הפיצוציה ב-5,000 שקלים.

 

 

הקרובים הופתעו: "בית משפט של רשעים" 

ב-30 בנובמבר 2009 זוכה זגורי מחמת הספק מאישום שלפיו עמד בראש ארגון פשיעה בדרום. ארבעת הנאשמים האחרים זוכו מהשתייכת לארגון. עם זאת, הם הורשעו בעבירות שבגינן נשלחו היום למאסר. כתב האישום נגדם, שהוגש בחודש מאי 2008, התבסס בעיקר על עדותו של עד מדינה, שותפם של הנאשמים, שמסר את הפרטים המלאים בנוגע לפשעים המיוחסים להם.

 

בני המשפחה שהגיעו לאולם בית המשפט הופתעו מהעונשים הקשים. אחת מהן קיללה את השופטת

דברת, ואילו אחד אחר אמר כי מדובר ב"בית משפט של רשעים". נציגת הפרקליטות מירב כהן-עמר אמרה כי העונשים היו "צפויים".

 

סנגורו של חנוכוב, עו"ד אורי בן נתן, אמר כי "העובדה שבית המשפט זיכה את הנאשמים בחלקים נכבדים מכתב האישום המקורי היה צריך לבוא לביטוי גם בענישה. אני חושב שהענישה שקיבלו היא מחמירה ביחס לעבירות בהן הורשעו. אנחנו נשקול אם להגיש ערעור".

 

סנגורו של זגורי, עו"ד ליאור אפשטיין, ביקש שלא להגיב לגזר הדין בינתיים. נראה היה כי הסנגורים האחרים - עו"ד אביגדור פלדמן, ארז שלו, נועם אליגון, עידו פורת ורפי ליטן - הופתעו גם הם מגזר הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יניב זגורי (ארכיון)
צילום: ישראל יוסף
מומלצים