שתף קטע נבחר

חשד: נערים גנבו טלפונים ניידים מתיקי תלמידים

עשרות טלפונים ניידים נתפסו ברשותם של עשרה נערים, בני 13 ו-15, מיישובי גוש תל-מונד. במשטרה אמרו: "כולם מבתים טובים". הורי החשודים: "אנו מופתעים. לא חסר להם דבר"

בחודשים האחרונים נגנבו עשרות טלפונים ניידים מתיקיהם של תלמידים ביישובי תל-מונד בשרון. היום (ג') התברר כי מאחורי הגניבות עמדה כנופיה של עשרה תלמידים, בני 13 עד 15. בחקירתם הם הודו במעשים. 

 

במשטרת כפר-סבא, שם כינו את החקירה "הכיתה המצלצלת", קיבלו עשרות תלונות על גניבת טלפונים ניידים מתיקיהם של תלמידים בבית ספר יסודי ובחטיבת ביניים בגוש תל-מונד, כבר בחודש נובמבר. בעקבות התלונות הרבות נפתחה חקירה במיחלק הנוער, בפיקודו של מפקח יוני פינקלשטיין.


עשרות טלפונים נמצאו בבית החשודים (צילום: באדיבות משטרת ישראל)

 

במהלך החקירה התברר כי החשודים פעלו בצורה מסודרת. הם בדקו שאין איש בכיתות, ובזמן שחלק מהחשודים שמרו על דלת הכניסה, עברו יתר הנערים בין התיקים - מהם הוציאו טלפונים ניידים. חלק מהטלפונים הגנובים, כך על-פי החקירה, נמכרו לתושב תל-מונד בן 19. את יתר השלל הם שמרו לעצמם. בבתיהם של החשודים נתפסו עשרות טלפונים ניידים - חדשים וישנים.

 

על החשודים, סיפר מפקח פינקלשטיין: "כולם מבתים טובים, שלא חסר להם כלום בבית.

 הם לא היו צריכים לגנוב כדי לקנות אוכל. פשוט גנבו סתם ככה, כדי שיהיו להם עוד כמה שקלים בכיס לבזבוז". גם הוריהם של החשודים הוזמנו לתחנת המשטרה, שם אמרו כמה מהם: "אנחנו מופתעים. לא חסר להם דבר". עקב היות החשודים קטינים, עורבו בפרשה גם שירותי הרווחה.

 

במשטרה אומרים כי צפויים מעצרים וחיפושים נוספים. עוד אומרים במשטרה כי הטיפול בנערים יהיה בשיקום, על מנת לא לפגוע בעתידם עקב פתיחת תיק פלילי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלק מהטלפונים שנגנבו
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים