שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מפיקי הסדרה הטורקית: ישראל פושעת מלחמה

  דוברת החברה הטורקית, שהפיקה את הסדרות נגד ישראל, לא מבינה על מה הזעם בארץ. "ישראל כבר הוכרזה כפושעת מלחמה פעמים רבות על-ידי ארגוני זכויות אדם בינלאומיים - ובראשם האו"ם"

  המשבר בין אנקרה לירושלים נובע בין היתר מהסדרות האנטי-ישראליות, ששודרו לאחרונה בטלוויזיה הטורקית. חברת PANA FILM, המפיקה את הסדרות שעוררו סערה בישראל - "עמק הזאבים" ו"הפרדה" - לא מנסה גם היום (ג') להנמיך את גובה הלהבות ודוברת החברה כינתה את ישראל "פושעת מלחמה". 

   

  קטע מתוך הסדרה "עמק הזאבים" השנויה במחלוקת 

   

  בתגובה לפניית ynet, מסרה דוברת החברה הטורקית, כי הם לא הראשונים שהציגו את ישראל באור

   כזה: "משרד החוץ זימן את שגריר טורקיה בתל-אביב והביע בפניו, בשם המדינה, את מורת רוחו וצערו על כך שאנחנו מציגים את ישראל כפושעת מלחמה בסדרה שלנו, עמק הזאבים - אמבוש. אלא שישראל כבר הוכרזה כפושעת מלחמה פעמים רבות בעבר על-ידי ארגוני זכויות אדם בינלאומיים - ובראשם על ידי האו"ם, שכתב על כך בדו"חות".

   

  הדוברת הוסיפה כי בסדרות מוצגת המציאות. "האנושות כולה, ובייחוד הציבור בישראל, צופה בצער בחוסר הרגישות בה פועלות הרשויות הישראליות נגד ילדים פלסטינים. זכויותיהם הבסיסיות - כמו מזון, אוכל וחינוך, נגזלות מהם. איך זה ייתכן שאותן רשויות ישראליות, שהפציצו

   ללא היסוס ילדים ששהו תחת דגל האו"ם בעזה, מוטרדות עכשיו מסדרת טלוויזיה שבסך הכול מציגה את שעשו?"

   

  היא גם התייחסה לסרט ההמשך "עמק הזאבים - עיראק", שעורר תגובות זועמת בארצות-הברית. בין היתר הוצגה בסדרה סצנה, בה מוצג רופא ישראלי כסוחר באיברים. "למרות זאת, לאחרונה, מקורות ישראלים חשפו בעצמם את האמת שהוכיחה כי הסצנות האלו אמיתיות. במקום לנסות להסתיר את היחס הלא אנושי לו זוכים ילדים פלסטינים בדרכים דיפלומטיות, ממשלת ישראל צריכה להפסיק את האכזריות כלפיהם. עמק הזאבים תמשיך להגיד את האמת ולהציג את הלא צודק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השגריר הטורקי ואיילון, אתמול
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים