שתף קטע נבחר

המשפטנים למזוז: למצות את הדין עם עיריית ת"א

בעקבות הפרסום ב-ynet על כך שעיריית תל אביב בונה במתחם תיאטרון הבימה ללא היתרים, פנה פורום המשפטנים ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה שיבדוק את הטענות

פורום המשפטנים פנה הערב (ג') ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, בבקשה שיחקור את הטענות שפורסמו אתמול ב-ynet, לפיהן עיריית תל אביב בונה במתחם הבימה ללא היתר בנייה. 

 

הדברים נחשפו בפגישה שערך הבוקר דירקטוריון הבימה עם הקבלן המבצע, דניה סיבוס, שבסיומה החליטה האחרונה שלא להיות, לדבריה, "שותפה לעבירה" - ולחדול מהבנייה אם לא יוצגו האישורים בהקדם.

 

בפגישה ננזפו נציגי דניה סיבוס על עיכוב בביצוע הפרוייקט, והגיבו בטענות על מחסור בהיתרים מתאימים. נציגי הדירקטוריון הודו שהם ממתינים לאישורים, ככל הנראה פורמליים בלבד, לשינויים שנערכו בפרוייקט.

 

בעקבות חשיפת תוכן הפגישה, שלח יו"ר פורום המשפטנים, עו"ד נתנאל פרץ, מכתב ליועץ המשפטי ובו ביקש ממנו "לבדוק האם אכן בוצעו עבירות על חוקי התכנון והבנייה בעירייה, ואם אכן - למצות את הדין עם האחראיים לכך".

 

עו"ד פרץ הוסיף כי "מיותר לציין את החשיבות הציבורית הרבה הקיימת בשמירה על החוק ואכיפתו, כאשר מדובר ברשות ציבורית, קל וחומר כאשר הרשות המדוברת מוכרת כאחת מהרשויות 'האוכפות' ביותר בישראל".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השיפוצים ב"הבימה". בלי היתר?
צילום: מיכאל קרמר
פנייה למזוז - חקור את עיריית ת"א
צילום: גיל יוחנן
מומלצים