שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אבו מאזן מתעקש: להקפיא ההתנחלויות לגמרי

  הנשיא הפלסטיני ממשיך לדבוק בעמדתו כי לא יחדש את המשא ומתן עם ישראל לפני הקפאה מוחלטת של ההתנחלויות. דבריו עלולים לעקר מתוכן את ביקורו הצפוי של השליח האמריקני, ג'ורג' מיטשל, בשבוע הבא

  לא מתפשר: "לא נסכים לחדש את המשא ומתן ללא הקפאה מוחלטת של ההתנחלויות לתקופה מוגדרת, במיוחד בירושלים". כך הודיע הערב (יום ג') הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן. בשיחה עם כתבים ברמאללה הוסיף אבו מאזן כי לא יחדש את המשא ומתן עם ישראל בתנאים הנוכחיים.

   

  דבריו של אבו מאזן עלולים לעקר מתוכן את ביקורו של השליח האמריקני ג'ורג' מיטשל, שצפוי להגיע לאזור בשבוע הבא.

  בישראל העריכו כי עד הגעתו של מיטשל היא תדע האם פניו של אבו מאזן לשלום ושמיטשל יגיע לאזור רק כדי "לסגור קצוות" שיאפשרו מגעים בין הצדדים.

   

  מיטשל אמר כי המשא ומתן בין הצדדים לא אמור להימשך יותר משנתיים. "אנחנו מקווים שהצדדים יסכימו. באופן אישי, אני חושב שניתן יהיה לסיימו בפרק זמן קצר יותר", ציין שליחו של הנשיא אובמה. 

   

  למרות התרבות הדיווחים באחרונה על חידושו הצפוי של המשא ומתן בשני הצדדים נשמעים גם קולות ספקניים. כמה שרים ב"שביעייה" סבורים כי המהלך אינו קרוב כל כך.

  "אבו מאזן מתכוון לעכב את המשא ומתן. העמדה הנוכחית של המסכן שמקבל סוכריות נוחה לו", אמר אחד מהשרים ל-ynet.

   

  מנגד, מחזיק תיק המשא ומתן באש"ף, ד"ר סאיב עריקאת, אמר בשבוע שעבר כי "השלום הוא הבחירה האסטרטגית שלנו, אך לא נסכים לו בכל מחיר. אנו מעוניינים בחידוש התהליך המדיני, אך את הלחצים בעניין צריכים לכוון לעבר ישראל". עריקאת תקף בראיון לרדיו פלסטין את ממשלת ישראל, בכך שהיא מנסה לדבריו להוליך שולל את דעת הקהל בעולם ולהאשים את הפלסטינים - שהם אלה שאינם מעוניינים בחידוש התהליך המדיני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתבצר בעמדתו. אבו מאזן
  צילום: רויטרס
  יגיע לביקור בקרוב. מיטשל
  צילום: AP
  מומלצים