שתף קטע נבחר

"מורדי העבודה תכננו לחתום על פילוג תוך ימים"

ל-ynet נודע כי בעקבות סיכום עם ח"כ דניאל בן סימון שהודיע למורדי העבודה כי הוא מתכוון להצטרף אליהם, כבר בימים הקרובים הם היו אמורים לגשת לוועדת הכנסת לחתום על טופס שיקדם את הפילוג. למרות זאת החליט פינס להודיע על פרישה מבלי ליידע אותם. גורמים בעבודה: "פינס פחד וברח"

נמשכים סימני השאלה סביב עיתוי פרישתו של אופיר פינס נוכח פרטים חדשים הנוגעים להודעתו של חבר הכנסת דניאל בן סימון כי החליט להצטרף למורדים במפלגת העבודה. מתברר כי אופיר פינס נפגש עמו והחליט לפרוש מבלי להודיע לחבריו. בכך מנע פינס למעשה את פילוג הסיעה.

 

מלבד פינס, נפגש בן סימון לפני שהודיע על פרישה, גם עם עמיר פרץ ואיתן כבל, שניים מתוך ארבעת חברי הכנסת המורדים שכוללים גם את פינס ויולי תמיר. בן סימון סירב לאשר או להכחיש את פרטי הידיעה, וכך גם חברים בקבוצת הארבעה. גורמים בקרב "מורדי" העבודה מתחו בימים האחרונים ביקורת חריפה על פינס ואמרו כי "הוא נבהל ופחד להיות זה שעל שמו תרשם התפרקותה של מפלגת העבודה. לכן הוא החליט לברוח, ולפרוש מן הפוליטיקה. אין שום הגיון בעיתוי פרישתו".

 

נוכח הודעתו של בן סימון סוכם כי הם יתכנסו לחתום יחד על הצהרת כוונות וכן על טופס בקשה לוועדת הכנסת, על מנת לקדם את הליך הפילוג מסיעת העבודה. את הטופס היו אמורים החמישה להגיש לוועדת הכנסת ימים ספורים לאחר החתימה, ולמעשה - לפני תום הזמן שהקציב בן סימון לממשלה כדי להתקדם במסלול המדיני עם הפלסטינים.

אלא שמבלי להודיע לחבריו, החליט פינס לפרוש מן החיים הפוליטיים וכינס ביום חמישי מסיבת עיתונאים בהולה בה הודיע על כוונתו.

 

במסיבת העיתונאים, שבה הודיע על פרישתו, אמר פינס כי "אני לא רוצה להיכנס לפרטים. הגעתי למסקנה, לאחר בדיקה מדוקדקת מאוד, שאי אפשר לייצר את האלטרנטיבה שייחלתי לה בדרך מסוימת שאני האמנתי בה, ואני לא רוצה להרחיב מעבר לזה בשלב הזה". הוא הוסיף: "לא עשיתי זאת בלב קל, ואינני חש שמחה או הקלה. ההיפך הוא הנכון, לבי כבד עליי".

 

חברי קבוצת הארבעה נדהמו לשמוע את הודעתו של פינס, במיוחד לנוכח ההתקדמות במגעים עם בן סימון, ולנוכח העובדה כי הפילוג עליו דיברו חודשים ארוכים - היה קרוב מאי פעם. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיכל הפילוג. אופיר פינס
צילום: גיל יוחנן
מצטרף למורדים. דניאל בן סימון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים