שתף קטע נבחר

הנייה קורא לריסון בעזה: לפעול בקונצנזוס

חמאס מוטרד מהתגברות ירי הקסאם ופצצות המרגמה לעבר הנגב המערבי, ובעקבות כך פנה ראש ממשלת חמאס לארגונים בבקשה "שיגבירו את התיאום ביניהם". בהתייחס להרג החייל המצרי בפילדלפי אמר: רוצים לשמור על היחסים על מצרים

קריאה לריסון מפי ראש ממשלת חמאס: איסמעיל הנייה קרא הערב (יום ג') לכל הארגונים הפועלים ברצועת עזה "להגביר את התיאום ביניהם", בנוגע לדרכי התגובה להסלמה הישראלית ברצועה. הוא קרא לקונצנזוס בין הארגונים כדי להגן על העם הפלסטיני ולמנוע מתקפה ישראלית עליו. הדברים נאמרים על רקע נסיון חמאס להציג, לפחות כלפי חוץ, מאמץ להשתלט על ירי הרקטות ופצצות המרגמה לעבר ישראל.

 

בישיבת הממשלה השבועית של חמאס, אמר הנייה כי לא צפויה מלחמה חדשה ברצועה והוסיף כי מדובר בלחץ פסיכולוגי ונפשי שמפעילה ישראל. יחד עם זאת, הדגיש כי ממשלתו עוקבת אחר ההסלמה הישראלית האחרונה.

 

הנייה התיחס בדבריו גם למתיחות בין חמאס למצרים ביחס לתקרית שאירעה בציר פילדלפי, בה נורה ונהרג איש משמר הגבול המצרי מאש פלסטינית. "תהיה הסיבה שהובילה לתקרית אשר תהיה, חמאס פועל לבדיקתה כדי לשמור על היחסים עם מצרים. אנו עורכים חקירה משלנו, כדי להגיע לחקר האמת", אמר.

 

היום נשמר שקט מתוח בגבול רצועת עזה-ישראל. ביום ראשון נהרגו שלושה פלסטינים וארבעה אחרים נפצעו, בתקיפת חיל האוויר ממזרח לדיר אל-בלאח שבמרכז הרצועה. התקיפה הגיעה בעקבות ירי פצצות מרגמה לעבר ישראל.

 שתיים מפצצות המרגמה נפלו בשטח פלסטיני, לא רחוק מגדר המערכת. שתיים אחרות התפוצצו גם כן בשטח פלסטיני, רחוק יותר מהגדר.

 

שלשום סיפרו גורמים בעזה ל-ynet על החשש מ-"מצור משולש" על הרצועה. לדבריהם, מערכת "כיפת ברזל" הישראלית ליירוט רקטות מדאיגה את מנהיגי חמאס פחות מהגדר התת-קרקעית שמקימה מצרים לאורך הגבול בינה לבין רצועת עזה. הגדר מאיימת לחסום את עורק החיים היחיד של הרצועה - המנהרות. הגורמים סיפרו שבהקמת גדר הפלדה חוברת מצרים לישראל ולרשות הפלסטינית, בניסיון למוטט את שלטון חמאס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנייה. לא צפויה מלחמה
צילום: רויטרס
מומלצים