שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לשכת איילון: "הכלבים נובחים והשיירה עוברת"
  במערכת הפוליטית ממשיכים לשמור על שתיקה, ומסרבים להטיח ביקורת פומבית בסגן שר החוץ, על התנהלותו במשבר עם טורקיה. בסביבתו ממשיכים לצדד במעשיו, ומביעים מורת רוח לנוכח מכתב ההתנצלות שנשלח לאנקרה
  למרות מכתב ההתנצלות שמנע את החרפת המשבר בין ישראל לבין טורקיה, הוסיף גם הבוקר (יום ה') סגן שר החוץ, דני איילון, לדחות את הביקורת על התנהלותו בפרשת השפלת השגריר הטורקי.

   

  "הכלבים נובחים והשיירה עוברת", אמרו גורמים בלשכתו. לדבריהם, "ישראל יצאה נשכרת מהדרך שבה ניהל איילון את המשבר. התוצאה היא שהיום, טורקיה תזהר הרבה יותר בהתבטאויותיה".

   

  בלשכתו של איילון הביעו מורת רוח על מכתב ההתנצלות ששיגרו 16 חברי הכנסת אל השגריר - אחמט אוגוז צ'ליקול.

   

  "איפה הם היו בשנתיים האחרונות, שבהן תקפה ההנהגה הטורקית את ישראל פעם אחר פעם - גם כאשר זו עשתה את הנדרש ממנה והגנה על אזרחיה מירי הטילים של הטרור מעזה?", אמרו הגורמים שם, שהוסיפו: "עכשיו נזכרים לכתוב מכתבי התנצלות, במקום לעמוד על כבודה של מדינת ישראל וזכותה להגן על אזרחיה".

   

  לבד במערכה: הפוליטיקאים מבקרים

  גם שלושה ימים אחרי התקרית, נותר איילון לבדו בחזית ההתקפות נגדו. בסביבתו אמרו כי הוא מצפה מחברי מפלגתו ומגורמי ימין אחרים להתייצב לצידו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמנם הצדיק אתמול את הביקורת על טורקיה, אך הבהיר כי הדבר צריך היה להתבצע "בדרכים הדיפלומטיות המקובלות".

   

  גם נשיא המדינה, שמעון פרס, שפעל לשכנע את איילון לשגר את מכתב ההתנצלות להנהגה הטורקית, מתח עליו ביקורת נוקבת.

   

  למרות המשך הקריאות האנונימיות בדרג המדיני לאיילון להתפטר מתפקידו, נזהרים בכירי המערכת הפוליטית מלהתבטא בנושא ולומר את דעתם באופן גלוי ומפורש. שלא לייחוס ולציטוט, מבקרים רבים מהם את התנהלות איילון אל מול מצלמות הטלוויזיה - אך ממשיכים בשלב זה לשמור על שתיקה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים