שתף קטע נבחר

אחמדינג'אד על חיסול המדען: זו שיטה ציונית

הנשיא האיראני התייחס לראשונה לפיצוץ שבו נרצח מדען הגרעין הבכיר מסעוד מוחמדי. אחמדינג'אד טען כי דרך הפעולה מעידה על מעורבות ישראל: "הם לא רוצים שיהיו לנו מדענים, כי אם איראן תתקדם היא תשתלט על העולם, מבחינת הרוח"

נשיא איראן התייחס היום (ה') לראשונה להתנקשות בחייו של מדען הגרעין הבכיר. מחמוד אחמדינג'אד התייחס לפיצוץ שבו נרצח פרופ' מסעוד מוחמדי ואמר כי "השיטה שבה הונח מטען החבלה היתה שיטה ציונית".

 

אחמדינג'אד, שיצא לסיור בדרום המדינה, שיבח את פרופ' מוחמדי ואמר כי הוא היה מרצה נאמן לשלטונות ושירת את המדינה. "אפשר לראות בשיטה שבה התנקשו במרצה הזה את עומק השנאה של האוייב", אמר הנשיא האיראני. 

 

אבל וקריאות נגד ישראל (הלווית מחמודי בטלוויזיה האיראנית)

 

נשיא איראן התעקש שחיסול המדען לא יפגע בהתקדמות של האומה האיראנית: "האויבים לא רוצים שבאיראן יהיו מדענים ושתהיה התקדמות במדינה". זאת, לדבריו, "מכיוון שאם איראן תתקדם היא תשתלט על העולם, לא מבחינה מעשית אלא מבחינת הרוח והמחשבה".

 

ההתנקשות אירעה שלשום בבוקר כאשר המדען ניסה להיכנס למכוניתו ליד ביתו בטהרן. ההערכה היא שהמטען הוצמד לאופנוע, שחנה בסמוך למכונית, והופעל בשלט רחוק. מוחמדי היה ההרוג היחיד בפיצוץ, ושני בני אדם אחרים נפצעו קל.

 

איראן מיהרה להאשים את ישראל ואת ארה"ב באחריות לחיסול. יושב ראש הפרלמנט, עלי לריג'אני, אמר אתמול: "היה לנו מידע ברור לפני מספר ימים שמנגנוני המודיעין של המשטר הציוני וה-CIA רוצים לבצע פעולות טרור בטהרן". לריג'אני פנה ישירות לנשיא האמריקני באומרו: "אתה מקדם מעשי טרור".

 

הבוקר הובא מוחמדי למנוחות בצפון טהרן, והלוויתו הפכה במהרה למפגן מחאה נגד ארצות הברית וישראל.כ -2,000 בני אדם שהשתתפו בהלוויה קראו קריאות בגנות המערב וצעקו "מוות לישראל" ו"מוות לאמריקה". חלק מהמפגינים האשימו "גורמי אופוזיציה" המתגוררים מחוץ לשטחי איראן בכך ששיתפו פעולה עם סוכנויות ביון מערביות כדי לחסל את מוחמדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
האויב שונא. אחמדינג'אד
צילום: AP
חיסול בטהרן. מוחמדי
הלוויה, היום
צילום: AP
מומלצים