שתף קטע נבחר

ח"כ נאפע הודח מבל"ד: "אין להם סמכות לזה"

לטענת אנשי המפלגה, נפשם קצה בהיעדרויות התכופות של נאפע מהכנסת, כשפגישתו עם מנהיג הדרוזים בלבנון וסירובו לעמוד בהסכם רוטציה עם עבאס זכור היו הקש ששבר את גב הגמל. נאפע ל-ynet: רק הוועידה יכולה להדיח אותי

הוועד המרכזי של מפלגת בל"ד החליט הערב (יום ה') להדיח משורותיה את חבר הכנסת סעיד נפאע, בגלל "שרשרת פעולות, התנהגויות ועמדות שאינן מתיישבות עם הקו הפוליטי של בל"ד".

 

שני המעשים שהביאו בפועל להחלטה הם פגישתו של נפאע בקפריסין עם מנהיג הדרוזים בלבנון, וואליד ג'ונבלט, שעליה לא דיווח למפלגה, וסירובו לקיים את הסכם הרוטציה עם חבר המפלגה עבאס זכור. נפאע עצמו מתעקש כי רק לוועידת המפלגה יש סמכות להדיחו.

 

גורמים בבל"ד מסתובבים זה זמן רב עם בטן מלאה על חבר הכנסת נפאע, וגורם בכיר במפלגה אמר הערב ל-ynet כי נפאע כבר מזמן לא מתפקד כחבר כנסת. "הוא שבר שיא של העדרויות מהכנסת וקולו לא נשמע, בעוד שבל"ד תמיד הצטיינה בהשמעת קולה ובנוכחות שלה", הסביר.

 

הדחתו של נפאע מבל"ד היא השלב האחרון בשורה של מהלכים נגדו. לפני כשבוע הוא הודח מהלשכה הפוליטית של המפלגה, כשאז נימקו שם את ההחלטה בכך שנעדר שלוש פעמים רצופות מישיבות הלשכה, ואמרו שעשו זאת לפי התקנון.

 

בשיחה עם ynet אמר הערב נפאע כי נודע לו על ההחלטה מכלי התקשורת. "אין לי כל כוונה להיכנס למלחמות פוליטיות קטנות לעומת המלחמה שאני מנהל בעניין כתב האישום שלי. זו המערכה החשובה, וזה מה שמעסיק אותי כעת". נפאע

מתכוון להעמדתו לדין בגין מגע עם סוכן זר, בעקבות פגישתו בסוריה עם סגנו של מזכ"ל החזית העממית, טלאל נאג'י. השבוע ביקש מוועדת הכנסת להעניק לו חסינות.

 

עם זאת, הוא הבהיר כי הוא אינו מוטרד מההחלטה. "הגוף היחיד שמוסמך להדיח אותי הוא ועידת המפלגה, על 456 ציריה. הם אלה שבחרו אותי, והם היחידים שיכולים לנקוט נגדי סנקציות", הדגיש. נפאע ציין כי אין זה סוד שכבר כמה חודשים יש מחלוקת בינו לבין שאר החברים במפלגה בנוגע לסכסוך הפנים-פלסטיני.

 

"לטעמי המפלגה צריכה להיות גורם נייטרלי בסכסוך, ויש קולות שלא רואים זאת עין בעין. בנוסף יש גם מניעים אישיים, והם מנסים להיתלות במפגש שלי עם ג'ונבלט לפני כשלושה שבועות כאמתלה, ובהסכם הרוטציה, שקיים למעשה בין זכור לבין המפלגה, ולא בין זכור לבין חבר הכנסת נפאע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סעיד נפאע. הסכם עם זכור? לא חתמתי
עבאס זכור. לא קיבל את הרוטציה
מומלצים