שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עיתון מצרי: "מאיר דגן הוא הסופרמן של ישראל"
  במאמר חריג בכל קנה מידה, מהלל ומשבח העיתון הממסדי "אל-אהארם" את ראש המוסד הישראלי. "כל בכיר איראני מבין היטב את מילת הקסם - דגן. ללא האיש הזה תוכנית הגרעין היתה יוצאת לפועל כבר לפני שנים. דגן עובד בדממה"

  "מאיר דגן הוא הסופרמן של ישראל" - כך קובע הבוקר (שבת) העיתון הממסדי המצרי "אל-אהארם" בכותרת של מאמר חריג בכל קנה מידה, המשבח ומהלל את פעילותו של המוסד. לדברי העיתון, לולא דגן היתה תוכנית הגרעין האיראנית במישורה הצבאי, יוצאת לפועל כבר לפני שנים.

   

  "בטוח שהאיראנים יודעים מי עומד מאחורי ההתנקשות במדען הגרעין מסעוד עלי מוחמדי, בטהרן ביום שלישי האחרון. כל בכיר איראני מבין היטב את מילת הקסם - דגן. ללא האיש הזה תוכנית הגרעין האיראנית היתה יוצאת לפועל כבר לפני שנים", כותב העיתון.

   

  "אולם, ראש המוסד הישראלי, שרבים לא מכירים את שמו משום שהוא עובד בדממה והרחק מההמולה התקשורתית, הפנה בשמונה השנים האחרונות מכות מכאיבות לעבר התוכנית האיראנית וגרם לה לדרוך במקום, וזאת למרות הרעש הגדול שנוצר סביבה. עובדה זאת הפכה את דגן לסופרמן של המדינה העברית".

   

  מאחורי המאמר עומד העיתונאי אשרף אבו אל-הול, מנהל דסק רצועת עזה לשעבר באל-אהארם. לדבריו, "מי שעוקב אחרי מה שקורה בתוך ישראל, יודע היטב כי ראש המוסד הנוכחי השיג הישגים שאיש לא דמיין.

   בכל הקשור לתוכנית הגרעין האיראנית, להיקף וליכולות הצבאיות של סוריה או אפילו מול חיזבאללה, חמאס והג'יהאד האיסלאמי. עם זאת, הוא (דגן) לא יזם את פרסום פעולותיו ופרסומם הגיע תמיד מהצד השני".

   

  המאמר מוסיף ומייחס לדגן ולמוסד "פעולות אמיצות מאוד שבוצעו במזרח התיכון". לדברי העיתון המצרי, המוסד הוא שהתנקש במפקד הצבאי של חיזבאללה, עימאד מורנייה, בדמשק בפברואר 2008, אחראי להפצצת הכור הגרעיני שהלך ונבנה בסוריה בספטמבר 2007, ובהפצצת שיירת המשאיות בסודן שניסתה להעביר נשק מאיראן לרצועת עזה לפני כשנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים