שתף קטע נבחר

מסתמן: תמיר תפרוש מהכנסת לפני המושב הבא

לאור התפרקות קבוצת "המורדים", שרת החינוך לשעבר כנראה לא תחזור לכנסת באביב. ומי עשוי לחזור במקומה? ראלב מג'אדלה

אחרי פרישתו של חבר הכנסת אופיר פינס, גוברת הערכה במפלגת העבודה כי ח"כ פרופ' יולי תמיר תודיע על פרישה מהפוליטיקה ומהכנסת בקרוב. בכירים בעבודה אמרו ל-ynet כי תמיר כבר החליטה לפרוש מן החיים הפוליטיים ולשוב אל העולם האקדמי, וכי היא תמסור את הודעתה בנושא בתום מושב החורף של הכנסת, או בתחילת המושב הבא.

 

גורמים ששוחחו עם תמיר בתקופה האחרונה אמרו כי לנוכח מצבה של מפלגת העבודה וכן לאור

התפרקותה של "קבוצת הארבעה" (מי שכונו "המורדים" בעבודה), אין בכוונתה להמשיך לפי שעה בפוליטיקה. הם הוסיפו שהיא בוחנת הצעות שונות בעולם האקדמי. תמיר מסרבת להתייחס באופן רשמי לדיווחים אלו.

 

מושב החורף של הכנסת, שנמצא בעיצומו, אמור להסתיים באמצע-סוף חודש מארס. המושב הבא יתחיל בסוף באפריל, וייתכן שכבר אז יישבע אמונים שוב מי שהיה השר הערבי הראשון בממשלת ישראל,

ראלב מג'אדלה, שנדחק לפני הבחירות למקום ה-15 ברשימת העבודה.

 

פרישתה הצפויה של שרת החינוך לשעבר לא אמורה להכות בהלם את המערכת הפוליטית, לאור הערכות ברוח זו שנשמעו זה מכבר. כמו כן, לאחרונה דווח שהפרופסור לפילוסופיה קיבלה הצעה לעמוד בראש מכללת ספיר, ולפי שעה במכללה טרם בחרו מחליף לפרופ' זאב צחור.

 

הצעד של תמיר אמור להיות מכה נוספת, תדמיתית בעיקרה, למפלגת העבודה, שאיבדה מאז נבחר אהוד ברק שוב לעמוד בראשה חברי כנסת רבים שזכו להערכה, בהם פינס, ד"ר אפרים סנה ודני יתום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. הולכת לספיר?
צילום: גיל יוחנן
ראלב מג'אדלה. הקאמבק?
צילום: חגי אהרון
מומלצים