שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תלמידים, נא לעצום עיניים
  במקום לנסות ולהציף תופעות שקורות בציבור הדתי לאומי, יש מי שמעדיף לחנך את הנוער שבמקרים כאלו עדיף פשוט לא להסתכל, לעצום עיניים, ולמה? אהוד עזריאל מציע ללמוד מהטעות של האדמירל נלסון

  הסיפור ששמעתי על אדמירל נלסון הולך בערך כך:

   

  לאדמירל הנודע היו חסרים שני דברים די בסיסיים בחיים, יד ועין, את שניהם כנראה איבד באחד מהקרבות הרבים בהם נטל חלק. יום אחד בזמן ששטו להם באחד האוקינוסים, הגיעו חיילים מתנשפים מפחד לחדרו של נלסון והודיעו לו כי ספינות קרב צרפתיות מתקרבות אליהם במהירות. נלסון שהיה מנומנם משהו, התקדם אל סיפון האונייה, בעוד הוא אוחז בידו משקפת. למי שאינו זוכר, באותם ימים המשקפת הייתה מותאמת רק לעין אחת. נלסון הגיע לעמדת התצפית ושאל ברוגע היכן הן הספינות הצרפתיות, חייליו הצביעו לכיוונם, הוא הרים את משקפתו הכבדה, ובנונשלנטיות השקיף בעינו החסרה. לאחר דקה ארוכה החזיר נלסון את משקפתו לנרתיק וקבע חד משמעית:

   

  "אין פה שום אוניות קרב!"

   

  נזכרתי בסיפור הזה, כששמעתי השבוע מתלמיד כי אוסרים על הנערים בתיכון הדתי בו הוא לומד, לצפות בסדרה "סרוגים". בואו נעזוב בצד את חוסר ההבנה הבסיסית בחינוך של בית הספר הזה, שאיננו מבין שככל שיטיל איסורים כאלו, תלמידיו ירוצו לראות את התוכנית בבחינת "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ" .

   

  בואו נבין מדוע מלכתחילה אסרו עליהם לראות את הסדרה המשוקצת הזאת.

   

  הסדרה המדוברת, מראה על מסך הטלויזה תופעות חברתיות שונות, לא עלינו. בין השאר: רווקות מאוחרת (הו לא), נישואים לא פשוטים (הו לא לא) זוגיות בין דתיה לחילוני (טפו טפו) הומואים דתיים (לא !!! איכס !! גועל נפש !!) ועוד כהנה דברים משוקצים ודוחים. ומה אומרים בבית ספר? שלא תיראו את זה, ברור! זה אסור! זה לא בסדר.

   

  וכך במקום לנסות ולהציף תופעות שקורות בציבור הדתי לאומי. במקום לדבר על הדברים. מעדיפים לחנך את ילדנו הרכים, כי במקרים כאלו פשוט לא להסתכל, לעצום עיניים, ולמה?

   

  כי תדעו לכם ילדים יקרים, אומרים המחנכים, שאם תעצמו עיניים, יקרה דבר מופלא. לא באמת תהיה רווקות מאוחרות. ואם תעצמו חזק יותר, גם לא יהיו חס ושלום יחסים בין חילוני לדתייה חסודה. ואם תעצמו הכי חזק עיניים, ועכשיו גם לאטום את האוזניים, לא יהיו הומואים ולסביות במגזר שלנו. ועכשיו את האף, הנה פתרנו את בעיות הסמים. ועכשיו שיעורי בית להשבוע: לא לראות סרוגים, יום טוב.

   

  לאסור על אנשים לראות סדרה שעוסקת בתופעות חברתיות שבאמת קורות במגזר, זה רדוד, זה שטחי, מראה על חוסר הבנה בסיסית בטיפול, ובקיצור זה די מטופש.

  התכחשות לתופעות שונות, יביאו את ההיפך הגמור.

   

  אם אתם מעוניינים לטפל בתופעות שונות, אז תטפלו, אל תתעלמו, אל תחנכו לעצימת עיניים.

   

  נערים ונערות בתיכון,

  כבר מספיק בוגרים בכדי להבין מה זה רווקות, מה זה מיניות, מה זה סמים, מה זה שלילי ומה זה חיובי, וכל זה למרות שהם דתיים. אתם רוצים לעזור להם? תדברו איתם, תערבו אותם, תשתפו אותם. אל תחסמו להם את הראייה. תגרמו להם לדבר, אולי תמנעו סבל רב בעתיד של חלק גדול מהם.

   

  זה התפקיד שלכם וזאת השליחות שלכם.

   

  ואם לא בא לכם ואתם מעדיפים להתנהג כמו נלסון, אז בכיף שיהיה לכם, רק שתדעו שהוא הפסיד בקרב וגם לצערנו סיים את חייו על האוניה, משום שהוא העדיף לעצום עיניים. ומה שנשאר ממנו היום זה תמונה על קופסת סיגריות שיכול להיות שכרגע התלמידים שלכם מעשנים בחצר בית הספר. למרות שמאוד קשה להשיג אותם היום, אבל לכו תדעו ...

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תלמידים, נא לעצום עיניים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים