שתף קטע נבחר

בוסטון: אובמה נלחם על המושב של קנדי בסנאט

תושבי מסצ'וסטס יבחרו ביום שלישי את מחליפו של הסנאטור טד קנדי המנוח והדמוקרטים חוששים מהפסד צורב. סנאטור דמוקרטי בכיר אמר כי הפסד יהרוג את הרפורמה במערכת הבריאות. אובמה יצא לשטח כדי לשכנע את תומכי מפלגתו לצאת להצביע, למרות אי-שביעות רצונם מתפקודו

מטיל למערכה את כל יוקרתו הפוליטית: נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, יצא אמש (יום א') למדינת מסצ'וסטס כדי לנסות להציל את המושב ה-60 של המפלגה הדמוקרטית בסנאט האמריקני - ובדרך גם את הרפורמה בביטוח הבריאות

 

תושבי מדינת מסצ'וסטס צפויים להצביע ביום שלישי על זהות האדם שיחליף בסנאט את טד קנדי, שהלך לעולמו באוגוסט. הסנאטור הדמוקרטי הבכיר ברני פרנק אמר שאם הדמוקרטים יפסידו בבחירות הללו - "הרפורמה בביטוח הבריאות תמות".

 

לפי הסקרים, המאבק בין המועמדת הדמוקרטית, מרתה קוקלי, לבין סקוט בראון הרפובליקני, הוא צמוד למדי. הדמוקרטים חוששים כי קוקלי, התובעת הכללית של

מסצ'וסטס, תפסיד בהתמודדות מול בראון, שהוא פוליטיקאי אלמוני יחסית, בין היתר בשל חוסר העניין של המצביעים במדינה, שהיא בבסיסה דמוקרטית-ליברלית.

 

כמו כן, הסברה היא שרוב הדמוקרטים אינם מרוצים מהתנהלותו של אובמה, שהתחיל את השנה כשסביבו הילת ניצחון גדולה וסיים אותה באווירה קשה ביותר.

 

הפסד שכזה יהיה כואב במיוחד לנשיא אובמה, שהגיע בבהילות למסצ'וסטס, בניסיון להציל את הכבוד הדמוקרטי. "הייתה לנו שנה אחת לפצות על שמונה", אמר אובמה בנאום באוניברסיטת "נורת'ווסטרן" , כשקוקלי לצידו.

 

"זה לא היה מהיר, לא היה קל, אבל אנחנו מתחילים לספק את השינוי שהצבעתם עבורו. אני יודע שאנשים מתוסכלים וכועסים ויש להם את כל הסיבה לכך", הוסיף, בניסיון לעודד את

פעילי מפלגתו, המיואשים מהיעדר התקדמות בנושאים ליברליים בבית הלבן עד כה. "אתם צריכים להבין מה על כף המאזניים", אמר אובמה וביקש: "צאו להצביע".

 

אובמה החליט לצאת למסצ'וסטס כמעט ברגע האחרון, בשל מה שניתן להגדיר כ"פאניקה דמוקרטית", בעקבות סקרי דעת הקהל בשבוע שעבר. הסקר החשוב מביניהם, שפירסמה אוניברסיטת "סאפוק" עם ערוץ 7 בבוסטון, קובע כי בראון מוביל בכשישה אחוזים על קוקלי. מדובר בהחלט במהפך, משום שבסקר קודם, שנערך לפני כחודשיים, הובילה קוקלי על בראון בפער של 31 אחוזים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אובמה וטדי קנדי המנוח.
צילום: פיט סאוזה, הבית הלבן
קוקלי. בפאניקה
צילום: רויטרס
מומלצים