שתף קטע נבחר

הצפות בדרום: גשר קרס; נהגים חולצו במסוק

גשמים עזים שוטפים את הדרום. ג'יפ צבאי נסחף באזור פתחת ניצנה. שני קציני גולני חולצו. חיל האוויר חילץ שלושה בני אדם משתי משאיות שנסחפו באזור נחל פארן. אין לימודים במועצות רמת נגב ותמר. כביש 90 נסגר באזור ים המלח

תחת מצור. השיטפונות העזים בדרום הארץ אילצו את התושבים בחלק מהיישובים שם להסתגר בבתיהם, ומסוקי חיל האוויר הספיקו עד כה לחלץ ללא פגע ארבעה בני אדם.

 

  • צילמתם את הסופה, הייתם עדים לחילוץ דרמטי? שלחו אלינו את התמונות והסרטונים שלכם באמצעות הדואר האדום  או ב-SMS למספר 5335.  

 

באזור נחל פארן חולצו שני נהגי משאיות על-ידי מסוקי חיל האוויר, לאחר שכלי הרכב שבהם נסעו נסחפו בשיטפונות. באזור פתחת ניצנה נסחף רכב שטח צה"לי אל אזור גבול מצרים, ושני קציני יחידת גולני שנסעו בו חולצו ללא פגע. הגשמים העזים באותו האזור גרמו אף לקריסת גשר ניצנה. כמו כן, הוצפו כבישים רבים וקיים חשש כבד להצפות גם בהמשך היום. הלימודים בכל יישובי המועצות רמת נגב ותמר אינם מתקיימים.

 

לפנות בוקר חילץ מסוק של יחידת 669 שני קצינים מחטיבת גולני, לאחר שהג'יפ שבו נסעו נקלע לשטפונות העזים באזור פתחת ניצנה ונסחף סמוך לגבול עם מצרים. סגן קב"ט המועצה האזורית אשכול, ניקי לוי, סיפר בשיחה עם ynet: "הגענו לאזור וראינו כי השטח לא מאפשר תנועה בטוחה ברגל כדי לבצע חילוץ. מאוחר יותר חולצו הקצינים בשלום".

  

צילום: יוחאי כהן

 

 

תושבי כמה יישובים באזור הדרום נצורים - אין יוצא ואין בא. תושבת מדרשת בן-גוריון סיפרה: "יצאתי לכיוון העבודה, אבל נאלצתי לחזור חזרה כי הכביש חסום". בנחל הבשור נסחף רכב פרטי והנהג חילץ את עצמו בשלום. כביש 90 נסגר הבוקר לשני הכיוונים, בין אזור מלונות ים המלח לעין גדי. כביש 40 נסגר בין עין עבדת למצפה רמון בשני הכיוונים.

 

גם כביש 222 (נחל הבשור) נסגר לשני הכיוונים, בין רביבים לצאלים. כביש 211 בין טללים לניצנה סגור באזור נחל ניצנה. בכל נחלי הר הנגב, רמת הנגב, נחל צין, נחל רביבים, נחל הרועה, נחל הבשור, נחל ניצנה, זורמות כמויות חריגות של מים. 

 

המשטרה מבקשת מהציבור

להימנע מלהגיע לאזורים אלה. מועצת רמת נגב פתחה חדר מצב, ויחידת חילוץ הר נגב תצא ברכבי שטח לאזור. גם באילת גשום מאוד הבוקר. מחברת החשמל נמסר, כי הם יעבדו בעיר הדרומית במקרי הצורך סביב השעון, בגשם ובמים, במקרה של הפרעות או תקלות ברשת החשמל. באילת ירדו עד 8:00 בבוקר 16 מ"מ גשם - כמחצית מהממוצע השנתי.

 

הגשמים החזקים צפויים להמשיך היום, בליווי סופות רעמים, ברד ומשבי רוח חזקים. מזג האוויר החורפי צפוי להישאר במחוזותינו גם בהמשך השבוע.

 

במהלך הלילה הועלתה הכוננות של מד"א במרחב נגב לרמה הגבוהה ביותר. כל רכבי ההצלה אויישו. סמוך לשעה 2:00, צעירה בת 18 כרעה ללדת בכפר ביר הדג'. בעקבות שטפון בנחל הבשור,  לא יכול היה צוות מד"א להגיע אליה. מסוק צה"ל הוזנק לפנות אותה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בשעה 4:16 התקבל דיווח על רכב שנסחף בנחל הבשור סמוך למחצבת רביבים. צוות ניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום גילה גבר בן 44 מהיישוב פדויים שחילץ את עצמו בשלום. הוא לא נזקק לטיפול רפואי. 

 

בהכנת הידיעה השתתפה אהובה מאמוס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שיטפון בנחל שלמה
צילום: אורון בית אור
שיטפון בנחל צין
צילום: חיים חבלין
מומלצים