שתף קטע נבחר

סערת קדימה: חרמש מחה, בר-און ויתר על תפקיד

לבני הודיעה בסיעה כי תמנה את בר-און ליו"ר קדימה העולמית, במקום ח"כ אפללו. ח"כ חרמש האשים אותה בחוסר שקיפות, וטען כי יש מועמדים מתאימים יותר. בר-און לא נשאר חייב, הטיח בו "אפס", והוסיף: "שקיפות? אתה ניהלת מו"מ עם ביבי"

עימות התגלע היום (ב') שוב בישיבת הסיעה של קדימה, על רקע המתיחות בין יושבת ראש המפלגה, ציפי לבני, לחברי כנסת בסיעה שאינם משלימים עם החלטותיה. במהלך הישיבה הודיעה לבני כי ח"כ אלי אפללו התפטר מתפקידו כיו"ר קדימה העולמית, וכי בכוונתה למנות כעת לתפקיד את מקורבה, ח"כ רוני בר-און. ח"כ חרמש הציג את הדברים כמחטף, ובר-און הסיר את מועמדותו, לא לפני שאמר לחרמש מה הוא חושב עליו.

 

ח"כ חרמש זעם למשמע דבריה של לבני, הביע התנגדות למהלך, והאשים אותה כי סיעת קדימה אינה מתנהלת בשקיפות.

 "אם אפללו התפטר, למה לא הודעת לנו?" תהה, "ואם יש שקיפות, אז למה לא באת לסיעה כדי שנחשוב יחד ונבחר?".

 

חרמש ציין כי בקדימה יש ארבעה בכירים לשעבר שמילאו תפקידים במוסדות הלאומיים: זאב ביילסקי, נחמן שי, מאיר שטרית והוא עצמו, והזכיר כי כולם פנויים למלא את התפקיד. "היית צריכה לקיים דיון ולעשות הצבעה. זה תפקיד בכיר, ולא ברור למה צריך להנחית הודעה מעכשיו לעכשיו, בלי שיקול דעת", מחה. "הרי הסורים לא על הגדרות".

 

ח"כ בר-און לא התאפק מצדו, וכינה את חרמש "אפס". הוא הטיח בו: "תחזור לליכוד, הם מחכים לך. בזכותי אתה בכנסת.

מי אתה שתדבר על שקיפות, אחרי שניהלת משא ומתן במחשכים עם ביבי?".

 

בעקבות חילופי הדברים הודיע בר-און כי הוא מסיר את מועמדותו, ואינו מתכוון לעמוד בראש קדימה העולמית. בכירים בסיעה אמרו אחרי העימות כי לבני לא לומדת לקח.

 

"אחרי כל מה שקרה, היא מקבלת החלטות לבד, ודואגת למקורבים שלה", אמרו. "תפקיד יו"ר קדימה העולמית הוא כרטיס פתוח לעולם, ויש בקדימה מספיק אנשים שהיו בתפקידים כאלה. את מי רוני בר-און מכיר? זה חוק הג'ובים של לבני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ חרמש. "גם אני יכול"
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ בר-און. הציע לחרמש לחזור לליכוד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים