שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ציפי לבני: מוכנה לנסוע ללונדון ולהסתכן במעצר
  שרת החוץ לשעבר אמרה בראיון לרשת CNN כי היא מוכנה להגן על מבצע "עופרת יצוקה" גם בבית משפט בלונדון. על המשא ומתן המדיני היא אמרה: "השיחות צריכות להתחיל עכשיו"

  יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, אמרה כי היא מוכנה לנסוע ללונדון ולהסתכן במעצר, כדי להעמיד במבחן פומבי את סוגיית צווי המעצר לבכירים ישראלים בבריטניה. "אין לי שום פחד אישי. במידה מסויימת הייתי רוצה שזה יקרה כמקרה מבחן", הצהירה הלילה (ג') לבני, בראיון לכתבת רשת CNN כריסטיאן אמאנפור. 

   

  לבני, שהיתה שרת החוץ במהלך מבצע "עופרת יצוקה", הסבירה שזו תהיה עבורה הזדמנות "לדבר על המבצע הצבאי ברצועת עזה ולהסביר שישראל עזבה את הרצועה, פרקה את כל ההתנחלויות, הוציאה כוחותיה מהאזור, ועדיין הפכה למטרה". לדברי לבני, "הפגנו איפוק - אבל בסיכומו של דבר היינו צריכים לפעול נגד הטרור. אני מוכנה לומר זאת בכל מקום, לרבות בבית המשפט בלונדון".

   

  לשאלת המראיינת אם היתה מוכנה להיעצר כדי להוכיח את הנקודה, השיבה לבני: "התשובה היא כן. אני יודעת שההחלטה שקיבלנו נועדה לתת תשובה לתושבי הדרום. זו היתה המחויבות שלי וזו היתה התשובה הנכונה. אני מוכנה לדבר על זה בכל מקום ובכל בית משפט. אבל חלק מהמחוייבות שלנו היא להגן על חיילי וקציני צה"ל שפעלו על פי החלטות הממשלה. אני רוצה שהם יוכלו לצאת מישראל ולהרגיש חופשיים לבקר בחלקים שונים של העולם כמו אזרחים חופשיים אחרים".

   

  להתחיל עכשיו מו"מ עם הפלסטינים 

  לבני חזרה בראיון ל-CNN על עמדת ישראל כי "המבצע בעזה נועד לבלום את הטרור ואין מחלוקת, במיוחד לא בישראל, שהמבצע החזיר את כושר ההרתעה". לבני גם הביעה תמיכה בהמשך הסגר על רצועת עזה, והבהירה כי תושבי הרצועה מקבלים את הציוד הדרוש להם, ומצבם ההומניטרי טוב.

   

  בסוגיית המשא ומתן עם הפלסטינים, לבני הביעה התנגדות לקביעת לוח זמנים לסיום הדיאלוג, אבל סבורה שניתן להשלים את השיחות בתוך פחות משנתיים.

  "זה לא עניין של לוח זמנים. זה עניין של הבנה של שני הצדדים, של שני המנהיגים, שהזמן פועל נגד אלה שמאמינים ברעיון של שתי מדינות לשני עמים, ושאנחנו לא יכולים לאפשר מצב שבו הסכסוך הופך מלאומי לדתי", היא אמרה.

   

  לבני הביעה חשש שדחיית המשא ומתן מסוכנת: "אנחנו לא יכולים לתת תירוץ לגורמים קיצונים באיזור לגייס תמיכה. השיחות צריכות להתחיל עכשיו והשאלה של לוח זמנים היא פחות חשובה. כל עוד שני המנהיגים ושתי ההנהגות מבינים שהזמן הוא מהות העניין. אין זמן לבזבז על מו"מ על עצם המו"מ. זהו זמן לקבלת החלטות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבני. מוכנה להגן על עמדתי בלונדון
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים