שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פרס למשלחת בהאיטי: "אתם צבא הגנה לאדם"
  נשיא המדינה התקשר לחברי המשלחת הישראלית, בבית החולים שהקימו בהאיטי, והודה להם: "לא חשוב היכן קורה אסון, אתם הראשונים והמאורגנים הנכונים לעזור"

  דבר תודה נשיאותי. חברי המשלחת הישראלית להאיטי, שהקימו בית חולים שדה וגם רשמו הצלחות בפעולות חילוץ הלכודים בפורט או-פרינס, קיבלו בצהריים (יום ג') שיחת טלפון מנשיא המדינה, שמעון פרס, שהודה להם ואמר: "הצלתם חיים והבאתם חיים. אני מדבר בשם העם כולו שמודה לכם על מסירותכם, יכולתכם והתנדבותכם, על כך שהבאתם מזור לנפגעים וגאווה למדינה".

   

  רעש האדמה בהאיטי - המשלחת הישראלית:

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשיחה עם ראש המשלחת הישראלית, תת-אלוף שלום בן אריה, ששודרה

  במערכת הכריזה של בית חולים השדה לכל החיילים, הרופאים ונציגי צוותי החילוץ, אמר הנשיא: "תודה תת-אלוף שלום בן אריה. אין כמוך. שגרירנו, ידידי עמוס. מפקדים, חיילים, רופאים, אחיות, מתנדבים. האסון הנורא שפקד את האיטי, רעידת אדמה שהרעידה לבבות בעולם, שהעמידה אותנו בוכים וחסרי ישע קראה להתנדבות עילאית ותכליתית. עניתם לקריאה זו ברוב רגש, תשומת לב ודאגה לכל ילדה ולכל איש".

   

  הוא שיבח את הפעולות של הצוות הישראלי. "כל העם צופה בכם יום יום עם לב דומע ודאגה עמוקה. הבאתם לשיא את יכולתו של צה"ל, שמהווה לא רק צבא הגנה לישראל - אלא צבא הגנה לאדם.

  לא חשוב היכן קורה אסון, אתם הראשונים והמאורגנים הנכונים לעזור. האסון הוא אסון ואני מודה לכם על שהבאתם לביטוי את אנושיותו של צה"ל. התנדבותכם גילתה שוב את הרוח היפה של צה"ל, שהוא אנושי וחרד אם אפשר להציל נפש אחת - הצבא מתגייס".

   

  הנשיא, שסיים את שיחתו במילים "תודה לכם", אמר: "אני מדבר בהתרגשות רבה. אנו צופים בכם מרחוק יום יום ומרגישים קרוב כל כך ואמיתי כל כך. אני יודע שתעשו כל מה שניתן כדי להוסיף ולהציל חיים ולהביא תקווה במצב בלתי אפשרי ואסוני מאין כמוהו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרס. אומר תודה
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  המשלחת הישראלית בפעולה
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים