שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מיטשל בדרך, הפלסטינים חוששים מלחץ אמריקני
  השליח המיוחד למזרח התיכון מגיע הערב. גורמים פלסטינים: "האמריקנים מחפשים לתת להנהגה שלנו סולם לרדת מהעץ ורוצים שנשוב למשא ומתן"

  השליח האמריקני בדרך - הפלסטינים בלחץ: ברמאללה נערכים ללחץ כבד שיופעל עליהם, לקראת הגעתו של ג'ורג' מיטשל לישראל ולרשות. מקורות פלסטינים אמרו היום (ד'), כי מהמגעים שהתקיימו לאחרונה ביניהם לגורמים אמריקנים ובינלאומיים, התברר כי הקהילה הבינלאומית מעוניינת שהפלסטינים לא יעמידו כתנאי את חידוש המשא-ומתן בהקפאת ההתנחלויות באופן שנעשה עד כה. הגורמים מסרו, כי נבחנת אפשרות להציע לפלסטינים חבילת תמריצים כלכליים כדי לאפשר את חזרתם למשא ומתן.

   

  הגורמים הפלסטינים הוסיפו: "האמריקנים מחפשים לתת להנהגה שלנו סולם לרדת מהעץ ורוצים שנשוב למשא ומתן, במיוחד לנוכח העובדה שישראל הכריזה על

   הקפאת התנחלויות, ובמיוחד לנוכח העובדה שמתנהל למעשה משא ומתן על עקרונות ויסודות התהליך המדיני בינינו לבין האמריקנים ובין האמריקנים לישראלים". הגורמים העריכו כי בסופו של דבר, אם יוכרז על ועידה כלכלית לטובת הפלסטינים כפי שמסתמן, ואם תינתן לפלסטינים התחייבות אמריקנית בנוגע למאפייני הסדר הקבע - הם עשויים להגמיש את עמדתם ולשוב לשולחן המשא ומתן.

   

  בהקשר הזה, מוסדות הפתח והמועצה המהפכנית של התנועה, צפויים להמשיך ולדבוק בעמדה שאין לחדש את המשא ומתן ללא הקפאה מלאה של הבנייה בהתנחלויות, אך לדברי הגורמים - עמדה זו לא תשפיע, אם אכן יקבלו הפלסטינים מכתב ערבויות אמריקני, דבר שישראל מתנגדת לו. כך או כך, אומרים הגורמים, החלק האחרון של החודש צפוי להיות קריטי. ההערכה היא שייתכן שבמהלך ביקורו של מיטשל בישראל וברשות יוכרז על חידוש המשא ומתן בין שני הצדדים.

   

  בינתיים, השליח האמריקני הגיע אתמול לביירות לביקור בן יומיים בלבנון. בהמשך צפוי מיטשל להמשיך לסוריה, לפני שיגיע הערב לישראל ולרשות הפלסטינית.

   

  במהלך הפגישות צפויים מנהיגי לבנון לחזור בפני מיטשל על עמדתם בנוגע לחידוש המשא ומתן עם ישראל, לפיה על צה"ל לסגת קודם כל מהכפר רג'ר, חוות

   שבעא וגבעות כפר שובא, וכן כי לבנון דוחה על הסף את יישוב הפליטים הפלסטינים בתחומה. עוד הם צפויים לומר כי לבנון דבקה ביוזמה הערבית לשלום.

   

  ביקורו של מיטשל מגיע במקביל להצהרה של חבר הפרלמנט מטעם חיזבאללה, חסן פדלאללה, שאמר אתמול כי "ביקוריהם החוזרים ונשנים של הבכירים האמריקנים בלבנון מסבים נזק למדינה ושואפים להראות כאילו לארה"ב עדיין יש השפעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים