שתף קטע נבחר

מופז למקורביו: "תגובת לבני - היסטרית ופחדנית"

לקראת הדיון בהקדמת הפריימריז לראשות קדימה תקף ח"כ שאול מופז את יושבת הראש לבני: "היא מעדיפה לפלג ולהרוס את קדימה, במקום להתמודד באופן דמוקרטי וראוי". אם יוחלט שלא לקיים פריימריז, ההערכה היא כי מופז יפעל לפילוג

הסערה בקדימה נמשכת: "התגובה של לבני לדרישה להקדים את הפריימריז היא תגובה היסטרית ופחדנית. אם ככה היא נבהלת מפריימריז, מה יקרה כשהיא תצטרך לעמוד מול החלטות יותר גורליות?". כך אמר הבוקר (ה') חבר הכנסת שאול מופז, בתגובה לסירובה של יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, להקדים את הפריימריז במפלגה.

 

בשיחות עם מקורביו הוסיף מופז: "לבני פוחדת. אין דמוקרטי יותר מפריימריז. היא מעדיפה לפלג ולהרוס את קדימה, במקום להתמודד באופן דמוקרטי וראוי". לדברי גורמים בקדימה המקורבים למופז, "לבני לא נרתעת מלראות את קדימה נהרסת ומתפלגת".

 

על פי ההערכות, אם יוחלט בקדימה שלא לקיים פריימריז בתקופה הקרובה, יעמוד מופז בראש קבוצת חברי כנסת שיתפלגו מקדימה.

 

אמש פורסם ב-ynet כי לבני אמרה בשיחות סגורות כי החליטה סופית שלא להיענות לדרישתו של מופז להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה.  "אין שום כוונה לאפשר קיום פריימריז בתקופה הקרובה, בוודאי שלא בשלושת החודשים הקרובים, וספק רב אם במהלך שנת 2010", אמרו מקורבי לבני. בשיחות עם גורמים שונים אמרה לבני כי הניסיון להקדים את הפריימריז הוא בגדר ניסיון הדחה.

"על מופז לקבל את מנהיגותי, ואם לא - הוא יכול להסיק מסקנות", אמרה יו"ר קדימה לבכירים במפלגתה.

 

אחר הצהריים צפויה להתכנס הוועדה לענייני מפלגה של קדימה, על מנת לדון בהקדמת הפריימריז לראשות המפלגה. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, יו"ר הוועדה, ח"כ צחי הנגבי, צפוי להציג הצעת החלטה שתקבע כי הפריימריז יתקיימו כשנה או תשעה חודשים לפני הבחירות הכלליות. מקורביה של לבני מעריכים כי דרישתו של מופז תידחה במהלך הישיבה, ואם יחליט הנגבי לקיים הצבעה על הצעתו שלו - הרי שהיא תתקבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בעד הדמוקרטיה. מופז
צילום: עופר עמרם
מתנגדת לפריימריז. לבני
צילום: איציק אדרי, דוברות קדימה
מומלצים