שתף קטע נבחר

ארה"ב 2010: ליגת כדורסל ללבנים בלבד?

דון "מוס" לואיס, אמרגן אגרוף לשעבר, יוזם הקמת ליגה ללבנים בלבד. לואיס: "הם ישחקו כדורסל בסיסי ולא כדורסל רחוב שמאפיין שחקנים 'צבעוניים'"

ארה"ב של 2010 ממשיכה להתאפיין בגזענות מכוערת. בחירתו של אדם שחור לתפקיד הנשיא לא שינתה הרבה לדון "מוס" לואיס, אמרגן איגרוף לשעבר, שהחליט ליזום הקמתה של ליגת כדורסל ללבנים בלבד: "ברית הכדורסל הכל אמריקנית", או בקיצור AABA. לואיס מתכנן ליגה בת 12 קבוצות, שתצא לדרך בחודש יוני הקרוב. בקבוצות הללו יוכלו לשחק רק שחקנים שהוריהם לבנים, ואילו שחקנים להורים מעורבים או שחורים, לא יוכלו לקחת בה חלק.


בראיינט וכספי. אחד בפנים, אחד יישאר בחוץ (צילום: AP) 

 

לואיס ניסה באופן מגוחך לכבס את רעיונותיו הגזעניים, כשאמר: "אני לא שונא שום צבע, אבל אנשים לבנים, ילידי אמריקה, הם במיעוט עכשיו. הליגה הזו תאפשר לשחקנים לבנים לשחק כדורסל לפי היסודות הבסיסיים של המשחק, ולא כדורסל רחוב, שמאפיין את השחקנים ה'צבעוניים'".

 

כדי להצדיק את רעיונותיו החשוכים, הצביע לואיס על תקרית גילברט ארינאס, וטוען כי קהל חובבי הכדורסל מאוד לא מרוצה מהדרך שבה מתנהל הספורט המקצועני. "האם אתה רוצה ללכת למשחק ולדאוג שאחד השחקנים יתקוף אותך?", הטיף לואיס והוסיף: "זו התרבות היום, וכמדינה חופשית אנחנו צריכים לנוע לכיוון טוב יותר".

 

יש לציין כי הליגה הפסולה הזו אמורה להתקיים בקרב מדינות הדרום בארה"ב, מדינות שעד עצם היום הזה סובלות מגזענות רבה לשחורי עור ומיעוטים אחרים, ואשר לא מעט מתושביהן נגוע בבורות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יישאר מחוץ לליגה הלבנה. ג'יימס
צילום: רויטרס
מומלצים