שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' ביטל כנס של מפלגה ערבית בצפון

המפלגה הדמוקרטית הערבית, שבראשה עומד ח"כ טאלב א-סנע, היתה אמורה לקיים כנס ביישוב ערה. השר לביטחון פנים ביטל אותו בשל מעורבות הרשות הפלסטינית. א-סנע: "הכנס יתקיים. ימי הממשל הצבאי חלפו מן העולם"

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הוציא הערב (יום ה') צו המבטל כנס פוליטי שהיה צפוי להתקיים מחר ביישוב ערה. בצו נאמר בין היתר כי הכנס של המפלגה הדמוקרטית הערבית (מד"ע) מבוטל לאחר שהובא לידיעתו כי הוא מתקיים בחסות הרשות הפלסטינית. במפלגה הגיבו בביטול לדברים ואמרו שהכנס יתקיים על אפו וחמתו של השר.

 

מלשכת השר נמסר ל-ynet: "על פי מידע שהתקבל, ישנה כוונה למעורבות של הרשות הפלסטינית בחלקים מהכנס. הדבר אסור על פי החוק, ועל כן אישר השר לרשויות האכיפה לאסור את קיומו".

 

חברי הוועד המרכזי של המפלגה הדמוקרטית הערבית היו אמורים להתכנס מחר אחר הצהריים באולם אל בורג' בערה. לטענת בכירי המפלגה, כנסים דומים מתקיימים מעת לעת ברחבי הארץ לפי הצורך. על סדר היום עומדים נושאים פוליטיים, מפלגתיים, וארגוניים של המפלגה. הפעם היו אמורים לדון גם בהקמת קרן מלגות לסטודנטים מטעם המפלגה. אחד הגופים התורמים הוא הרשות הפלסטינית,

 

יו"ר המפלגה, ח"כ טאלב א-סנע: "הפעם בחרנו לקיים את הכנס בוואדי ערה גם בשל ריבוי הריסות הבתים באזור ובנוסף בשל הרדיפה של מנהיגי הציבור הערבי ומאסרו של השייח ראאד סלאח. את קרן המלגות הקמנו למען הסטודנטים ולא זכור לי שהרשות היא גוף עוין שאסור לקבל ממנו מלגות".

 

מזכ"ל המפלגה הופתע לקבל שיחת טלפון מרכז מודיעין בתחנת המשטרה בעירון. א-סנע: "הוא ביקש למסור לידיו צו על פי חוק ישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה. זה צו שנולד כדי להגביל פעילות של הרשות הפלסטינית בירושלים. השר בחר להרחיב את הצו על דעת עצמו לכל מדינת ישראל". א-סנע כתב לשר אהרונוביץ': "מצער מאוד שלא ראו לנכון לברר איתי או עם מזכ"ל המפלגה בטרם קיבלת את ההחלטה הנ"ל, הסתמכת על שמועות ולא ניסית לברר את העובדות בטרם הוצאת הצו".

 

לדבריו, המפלגה הדמוקרטית הערבית רשומה אצל רשם המפלגות בישראל, "ואני כיו"ר המפלגה ונציג המפלגה בכנסת ממלא שליחותי הציבורית והפרלמנטרית בהתאם למנדט שקיבלתי מהבוחר. הוצאת הצו ללא מתן זכות שימוע פוגעת בעקרונות יסוד, הכנס יתקיים בזמן ובמקום אלא אם כבודו יוציא צו חדש האוסר על המפלגה הדמוקרטית לקיים הכנס מטעמה, למיטב ידיעתי והבנתי אין כנס כזה מטעם הרשות שאמור להתקיים באולם אל בורג' ביום שישי".

 

א-סנע התעקש בשיחה עם ynet כי הכנס יתקיים בהשתתפות עשרות פעילים, "הצו הוא דוגמה לרדיפה הפוליטית המתרחשת כנגד מנהיגי הציבור הערבי, ימי הממשל הצבאי חלפו מן העולם ולא נרשה שאותה תקופה שחורה תחזור, הוצאת הצו מהווה תקדים מסוכן והופכת את המדינה למדינת משטרה, הכנס יתקיים על אפם וחמתם של כל הגזענים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר יצחק אהרונוביץ'
צילום: גיל יוחנן
מומלצים