שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נשוי, אחרי לילה סוער עם גבר: האם הוא הומו?
  מלון מפואר בעיר גדולה בחו"ל. שני גברים, נשואים לנשים ואבות לילדים, מסיימים את הלילה זה בזרועות זה. לאחד מהם זה קורה פעם אחרי פעם, את חייו של השני זה מטלטל. עכשיו הוא הגיע לסקסולוגית "זמנים בריאים" של "ידיעות אחרונות" כדי להחליט איזה צד הוא לוקח

  אי אפשר היה לטעות בעיסוקו של הגבר שנכנס למרפאתי. הלבוש המוקפד, האייפון העדכני שהניח על השולחן, השעון המותגי שנחשף כשהוריד את הז'קט המחויט והניח אותו בתשומת לב על מושב הכיסא - כל אלה סימנו אותו כאיש היי-טק מצליח.

   

  הוא בן ‭,40‬ נשוי עם שני ילדים קטנים. המסלול שלו כלל שירות ביחידה קרבית, לימודים באוניברסיטה, השתלמויות בחו"ל ומקום עבודה נחשב עם תנאים מצוינים. אשתו עוסקת גם היא בהיי-טק, וחייהם המשותפים יציבים וטובים.

   

  הכל התנהל על מי מנוחות עד לפני כמה חודשים - עד הנסיעה האחרונה שלו לחו"ל בענייני עבודה. מאז חייו השתנו. הוא לא מצליח לישון, התפקוד שלו בעבודה ירד, הוא לא מסוגל לשוחח עם אשתו, והילדים מעיקים עליו. עד לפני זמן קצר כל הזדמנות לבלות עם המשפחה הייתה מבורכת בעיניו. היום הוא אינו יכול להתבונן בעיניהם.

   

  הוא דיבר מהר, והקול שלו שידר מתח בלתי נסבל. "מה כבר יכול להיות נורא כל כך‭"?‬ חשבתי. דמיינתי לעצמי את הבר האפלולי של המלון היוקרתי שבו שהה, את הפגישה המקרית בבר עם הקולגה המקצועית שגם היא התארחה בעיר לרגל עבודה, את נצנוץ כוסות היין המשובח ששתו לאור נרות, את סופו של הערב בחדרו או בחדרה. קורה. מהר מאוד התברר שהתמונה שראיתי בדמיוני לא הייתה רחוקה מהמציאות, אבל גם לא ממש קרובה.

   

  במיטה עם גבר זר 

  הוא אכן היה בבית מלון, הוא באמת ירד לשתות יין בבר ונפגש שם עם קולגה, אבל ממין זכר. כשני ישראלים בעיר זרה הם מצאו את עצמם כמעט מיד שקועים

  בשיחה. הם דיברו על עסקים, על פוליטיקה ועל המצב הכלכלי בעולם. האוכל היה טוב, היין מבציר מעולה. התברר ששניהם אהבו לבשל, שניהם אהבו ספורט, שניהם אהבו גאדג'טים.

   

  השיחה הייתה נעימה, היין זרם כיין וגרם להם לצחוק משוחרר. בשעות הקטנות של הלילה הם עלו לחדרו של הגבר הזר וקיימו יחסי מין סוערים, שאחריהם נרדמו זה בזרועותיו של זה. בבוקר הוא קם בבהלה וברח לחדרו.

   

  במשך כל היום הוא היה נסער ולא מרוכז. רגשות שונים הציפו אותו: התרגשות מחד ואשמה מאידך. כשאשתו התקשרה בדאגה, כיוון שלא שוחחו כמעט יומיים, הוא מילמל משהו על לחץ של עבודה. בערב הוא נפגש בבר עם הגבר הזר שנית.

   

  הזר הביט בו וציין שהוא נראה נסער. גם הוא חש סערה בפעם הראשונה שבה הבין שהוא אוהב יחסי מין עם גברים ובעצם אוהב גברים בכלל, אמר בחיוך. הוא יודע על נטייתו מגיל צעיר ושלם איתה. הוא אמנם נשוי לאישה ואב לילדים, אבל יש לו תמיד מאהבים. לפעמים זה סקס מזדמן ולפעמים זה רומן מתמשך. אשתו אינה יודעת דבר.

   

  הזר שאל אותו אם עשה פעם סקס עם גבר לפני כן. הוא סיפר שהיו לו שתי אפיזודות כאלו, פעם בגיל ההתבגרות ופעם בצבא. הוא נהנה, אבל היה לו ברור שזה לא מה שהוא רוצה. הוא רצה להתחתן עם אישה ולהקים משפחה. הוא לא חשב שהוא הומוסקסואל. "אתה עדיין לא יודע‭,"‬ אמר הזר.

   

  הוא הוביל אותו לחדר, וגם הלילה הזה היה ליל עינוגים מסעיר. הרומן ביניהם נמשך גם כשחזר לארץ. הגבר הזר, שכבר לא היה זר, עבד לסירוגין בארץ ובחו"ל, והם נפגשו בכל הזדמנות, כאן או שם. הוא חושב עליו כל הזמן, הוא סיפר, מתקשה להביט לאשתו בעיניים, ובכל פעם שהוא רואה את ילדיו עולות דמעות בעיניו.

   

  לאחרונה הגבר ההוא התרחק ממנו ולא עונה לטלפונים ולמיילים שלו. יום אחד הוא ראה אותו מרחוק עם גבר אחר. הוא מבולבל ולא מוצא לעצמו מנוח. הוא לא יודע אם הוא מעדיף גברים או שזה היה הקסם המיוחד של הגבר הספציפי הזה. בפעם הראשונה בחייו הוא נמצא במצב שאין לו עליו תשובה.

   

  להסתכל לזאב בעיניים 

  כשהוא דיבר, חשבתי על הפתרון שמצא הגבר הזר - זוגיות טובה ויציבה ורומנים מוצנעים עם גברים - ונזכרתי באחד מידידיי, חבר למקצוע שתמיד הייתה לי הרגשה שהוא קפוץ ועצור כאילו פוחד שמשהו אסור ישתחרר. לא שאלתי מעולם, אך באחת משיחותינו הוא סיפר לי על משיכתו לגברים, על אשתו שנישאה לו על אף שידעה, ועל כך שמילת הקסם ביניהם היא שקיפות. אם יחליט שהוא רוצה להתנסות, הוא יספר לה. בינתיים הוא שומר את עצמו למסגרת המשפחתית בלבד, אבל תוהה כל בוקר מה יתפרץ ממנו.

   

  אמרתי למטופל שלי שכדי שנוכל למצוא פתרון נצטרך להביט לזאב בעיניים. והזאב הוא כמובן הוא עצמו. זה יהיה אולי מפחיד, אבל נעשה זאת ביחד. נתחיל בזה שתספר לי על ההיסטוריה המינית שלך, ביקשתי.

   

  הניסיון המיני הראשון היה עם חבר מתנועת נוער. זה התחיל בהתבוננות הדדית באיבר המין ובהשוואת הגודל והמשיך במגע באיבר המין שגרם לזקפה ולשפיכה שהצחיקה אותם מאוד. הם לא ניסו זאת שנית, אבל לפעמים הוא היה מאונן ומפנטז על הסיטואציה ההיא.

   

  עד הצבא הוא יצא בעיקר בחבורה עם חברים מתנועת הנוער. לא הייתה לו חברה, והוא גם לא השתוקק לכך. בצבא הלך ליחידה קרבית ויצא מעט הביתה. אז גם הייתה ההתנסות השנייה שלו עם גבר: חבר מהיחידה בא ללון אצלו באחת החופשות, והם מצאו את עצמם במיטה. הוא נהנה, אבל לא היה לו רצון להמשיך בזה.

   

  את אשתו, בת הזוג הראשונה והיחידה שהייתה לו, פגש כשהתחיל ללמוד באוניברסיטה. היא הייתה מהסטודנטיות החכמות והלא ממש מטופחות, והיה תענוג ללמוד איתה. גם השיחות ביניהם היו מעניינות. בשלב כלשהו היא הציעה שיגורו ביחד כשותפים. איכשהו נוצרה ביניהם גם מיניות, והם הפכו לזוג. אחרי תקופה מסוימת היא הציעה שיתחתנו.

   

  "נהנית מיחסי המין איתה‭"?‬ שאלתי. "הם היו בסדר, אבל אף אחד מאיתנו לא היה זקוק להם יותר מדי‭,"‬ הוא אמר. "קיימנו יחסים בערך פעם בחודש. כשרצינו ילדים, תיאמנו זאת על ידי ערכת ביוץ. בשני המקרים בתוך חודשיים אשתי הרתה. הבית התנהל היטב, שנינו התקדמנו בעבודה, ולילדים לא חסר דבר. הרגשתי שאני אדם שמגשים את רצונותיו ואת ייעודו. הכל השתבש אחרי שפגשתי את הגבר ההוא‭."‬

   

  "אני לא חושבת שהכל השתבש, אני חושבת שהתנסית בחוויה מיוחדת שמאלצת אותך להתבונן בעצמך‭,"‬ אמרתי לו. "אני מקווה שההתבוננות הזו תגרום לך להתיידד עם עצמך ולא לברוח‭."‬ חשבתי לעצמי שהוא גבר בן 40 שלא התנסה מעולם בתסכולים או בחוויות רגשיות אמיתיות. הוא מעולם לא בדק עם עצמו מה הוא רוצה. נראה היה לי שהוא צריך לעשות כמה החלטות רגשיות, אבל קודם להבין את הרגשות ובעיקר להרגיש אותם.

   

  שאלתי אותו מה הוא רוצה שיקרה. הוא אמר שכרגע הוא מרגיש שהכי היה רוצה לחזור לקשר עם הגבר ההוא. אמרתי לו בבוטות שזה כנראה לא יקרה, כי ההוא כבר במקום אחר. "היית אפיזודה חולפת מבחינתו. אבל בוא נחשוב למה אתה הכי מתגעגע בקשר ההוא, כדי שנראה מה חסר לך‭."‬

   

  הוא אמר שאהב את השיחות שלהם, הוא הרגיש מחוזר, שום דבר לא היה ברור מאליו. גם את יחסי המין הוא אהב, אבל סקס הוא לא המרכיב המרכזי שלו הוא זקוק בקשר. הוא זקוק לריגושים, להפתעות ולתקשורת אינטימית. דברים שלא היו עד כה בחייו.

   

  בשיחות הבאות עסקנו בזהות הגברית בכלל ובדימוי שלו עצמו כגבר בפרט. הוא העלה לבטים וחשקים שלא בדק אף פעם. עם זאת, הוא עשה החלטה והיה נחוש לשמר את חיי המשפחה שלו. התחלנו לחשוב על האפשרות לעורר את חייו עם

  אשתו, ללמד אותם לשוחח ולתקשר בשפה רגשית, תוך שיתוף ויצירת אינטימיות.

  התלבטנו יחד אם לספר לה על ההתנסות שלו והחלטנו בשלב הזה לא לשתף אותה. אני מאמינה שהיא לעולם לא תדע.

   

  הם באו יחד לטיפול. בהתחלה התקשורת ביניהם הייתה טכנית להפליא. ידידותית אבל מסויגת ומוגבלת. עם הזמן הם למדו לבטא רגשות שונים, כולל כעס ותשוקה. כיוונתי אותם לעשות דברים מעניינים ביחד, להפתיע זה את זו, להתנסות במגע באופן שלא חוו ולהפוך את המיטה הצוננת שלהם למגרש משחקים שבו הם גילו צדדים שלא הכירו בעצמם וזה בזו.

   

  עם האוכל בא התיאבון. הזוגיות שלהם השתפרה להפליא, מה שלא מנע ממנו מפעם לפעם להתנסות באפיזודה כזו או אחרת, עם גברים וגם עם נשים. הוא הביט לזאב בעיניים ואפילו נתן לו להשתולל.

   

  הכותבת היא מומחית לרפואת נשים ומיילדות, סקסולוגית ופסיכותרפיסטית, מנהלת המרפאה לטיפול מיני בי"ח בילינסון

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים