שתף קטע נבחר

נתניהו נוטע בגושי התנחלות: חלק מישראל לנצח

לרגל ט"ו בשבט המתקרב, ראש הממשלה סייר בגוש עציון. "מדובר בחלק בלתי נפרד של מדינת ישראל לנצח. זה מקובל על רוב האזרחים, ומונחל בהדרגה להכרה בינלאומית"

הפלסטינים מטפסים על עצים ? נתניהו נוטע אותם - בשטחים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יצא היום (א') לסיור נטיעות בגושי ההתנחלויות בגדה המערבית. "המסר ברור - אנחנו כאן, נישאר כאן, אנחנו נוטעים ובונים, זה חלק בלתי נפרד של מדינת ישראל לנצח", אמר בגוש עציון.

 

נתניהו פתח את סבב הנטיעות בקיבוץ כפר עציון. "כאן זו תחנה ראשונה, מכאן נלך לנטוע במקומות נוספים", הבטיח. בהתייחס לשליטה בגושי ההתיישבות הסביר ש"זה חלק מישראל לנצח. הדבר מקובל על רוב רובם של אזרחי ישראל, ומונחל בהדרגה להכרה בינלאומית. המעשה חשוב בקיבוע דבר תודעתי. מעשה שאתם עושים יום-יום בבנייה, נטיעה וגידול הילדים".


נוטע עם דור העתיד, רה"מ וילדי כפר עציון (צילום: פלאש 90)

 

לאחר מכן נטע ראש הממשלה עץ ארז עם ילדים והבטיח להם כי בצל העץ הזה יגדלו ילדיהם, נכדיהם "ועם ישראל חי". נתניהו הוסיף כי על אף תכנונו, לא יספיק להגיע לאריאל מפאת קוצר זמן, אך הבטיח להגיע לשם בקרוב: "אטע שם עץ, כפי שנטענו שם עכשיו את מכללת אריאל, שהפכה אוניברסיטה".

  

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין,

ליווה את ראש הממשלה ואמר על רקע הקפאת הבנייה בשטחים ל-10 חודשים: "אלה אינם ימים קלים להתיישבות הציונית בארץ ישראל, כולנו מייחלים לרגע בו ניתן יהיה לחדש בשמחה, ביצירה ובהגשמה את חזון יישוב ארץ ישראל במלוא העוז".

 

לדברי גולדשטיין, "בעוד שנה נעמוד שוב בפני נטיעות. אני מקווה שנוכל לחזור ולנטוע, כפי שאתה עצמך הבטחת, בית חדש בישראל, כיתה וגן, יישוב לבן ממשיך ובת חוזרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. עם ישראל חי
צילום: פלאש 90
מומלצים