שתף קטע נבחר

האיחוד הלאומי למען רג'ר המאוחד: כולו שלנו

ח"כים מסיעת הימין סיירו בגולן ובכפר הצפוני, שישראל עשויה להעביר חציו ללבנון: "נגייס תמיכה בכנסת נגד החלוקה. זו פגיעה בזכויות אדם". הם ביקשו לטעת עצים אך לא תיאמו - והשתילים נותרו באוויר

תושבי הכפר רג'ר שעל גבול הצפון, שנאבקים נגד האפשרות להעביר חלק ממנו לריבונות לבנון, זכו היום (א') לחיזוק משני חברי כנסת מסיעת האיחוד הלאומי. יו"ר הסיעה, יעקב כץ (כצל'ה), וח"כ מיכאל בן ארי, סיירו בצהריים בהזמנתו של סגן השר לפיתוח הגליל והנגב, איוב קרא, ברמת הגולן וברג'ר. "מי שייגע ברג'ר ייגע בעתיד גם ברמת הגולן, שניהם יישארו בריבונות ישראל לעד", אמר בן ארי.


יעקב כץ, מיכאל בן ארי ואיוב קרא בסיור בכפר רג'ר (צילום: אביהו שפירא)

 

ברמת הגולן הגיעו השלושה למעבר קונטרה, שם פרש בפניהם קרא את משנתו. זו קוראת להפוך את המעבר לפתוח - בדומה למעבר שייח חוסיין בגבול עם ירדן - במטרה לאפשר פרט להעברת סחורות ומעבר סטודנטים וכלות מצפון הגולן לסוריה, גם טיפול מזורז בבעיות הומניטריות מבלי להזדקק להליכים מסובכים מול משרדי הממשלה.

 

משם עשתה הפמליה את דרכה לכפר רג'ר, שעל-פי הדיווחים האחרונים אמורה ישראל לחלקו לשניים - כחלק מהחלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701 שחתמה את מלחמת לבנון השנייה.

 לאחר סקירה צבאית שקיבלו חברי הכנסת, הם נפגשו עם ראש המועצה, אחמד פאתלי, ועם דובר המועצה, נג'יב חטיב, בפניהם שטחו התושבים את טענותיהם.

 

בסיום ביקורם בחרו לערוך טקס סמלי של נטיעות, אך בשל אי תיאום בין הגורמים השונים, ובהם המועצה והצבא, לא התקיים הטקס. שלושת השתילים נותרו על הרכב. 

 

איוב קרא: יש עוד מקום לחומות כמו בברלין?

לדברי ח"כ בן ארי, "האג'נדה שלנו היא שריבונות עם ישראל בארצו השלמה תימשך. ברגע שאתה נותן אזרחות לאזרחים במדינה ובהמשך בוגד בהם, זה יצדיק את המרד הבא. אנחנו כאן היום כדי לעמוד לצד התושבים שמצידם הושיטו יד לעם היהודי. ברגע שנתניהו יפגע ברג'ר הוא יגרום לכך שתושבים לא יהודים במדינת ישראל יבינו שהם חיים כאן על זמן שאול".

 

לדבריו, "יש ברג'ר הפרת זכויות אדם לשמה. עשר שנים שכל הארגונים לזכויות אדם יושבים בשקט ולא אומרים דבר על המצור ועל תנאי החיים איתם מתמודדים הילדים והמבוגרים בכפר.

 לפני שמקבלים החלטות הזויות יש לנו חובה אמיתית לדאוג לאזרחים שהם אזרחי ישראל לכל דבר".

 

ח"כ כץ הדגיש אף הוא שרג'ר כולו צריך להישאר בריבונות ישראלית. "אנו מבטיחים לפעול בכנסת, לגבש רוב לשמירת רג'ר שלמה תחת ריבונותינו", אמר.

 

סגן השר קרא נשמע אף הוא נחרץ בדבריו: "אחרי קריסת חומת ברלין, האם יש עוד מקום לחומות בעולם הזה? החוק שחל על שטחי רמת הגולן חל גם על אזרחי רג'ר. עד כמה נוכל להיות מזוכיסטים בעולם הזה? הגיע הזמן שהמנהיגים יבינו מה טוב למדינה ולאפשר לתושבי רג'ר להמשיך ולחיות בביטחון ובשלום תחת שלטון מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כצל'ה. נפעל בכנסת
צילום: אביהו שפירא
מומלצים