שתף קטע נבחר

עוזרת נוספת תבעה את שרה נתניהו

"ידיעות אחרונות" חשף כי חודשיים לפני התביעה שהגישה עובדת משק-הבית לשעבר בבית משפחת נתניהו, הוגשה תביעה מעובדת נוספת. על פרטי התביעה הוטל צו איסור פרסום

חודשיים לפני שהגישה ליליאן פרץ תביעה נגד שרה נתניהו, הגישה עובדת משק-בית אחרת תביעה דומה - כך חשף הבוקר (ב') ב"ידיעות אחרונות". על פרטי התביעה מוטל צו איסור פרסום, אך מהדיווח עולה כי עצם קיום התביעה, תוכנה והעובדה שהוגשה חודשיים לפני כתב התביעה של פרץ, ובמרחק גיאוגרפי רב, יוצרים את הרושם שהתובעות אינן מתואמות זו עם זו.

 

שעיה סגל, יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, מסר לעיתון כי הוא מנוע

מלהגיב, בשל הצו שהוצא לבקשת התובעת. עורך דינה של התובעת אמר כי גם היא אינה מעוניינת להגיב.

 

לפני 10 ימים הגישה פרץ, עובדת משק הבית-לשעבר של משפחת נתניהו בקיסריה, תביעה נגד אשת ראש הממשלה לבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב. "שרה נתניהו התעללה בי, שילמה לי משכורת נמוכה משכר המינימום, לא שילמה לי זכויות סוציאליות, הכריחה אותי לעבוד בשבתות למרות היותי שומרת שבת והכריחה אותי לקרוא לה 'גברת שרה נתניהו' "- אלה מקצת הטענות שמגוללת פרץ, שעבדה בבית נתניהו החל מינואר 2004 ועד יולי 2009.

 

בעקבות התביעה, טענה פרץ כי קיבלה איום על חייה. לפני כשבוע התלוננה במשטרת חדרה כי קיבלה שיחת טלפון שבה גבר איים עליה, וקצב לה 12 שעות לסיים את פרשת התביעה נגד אשת ראש הממשלה. "קיבלתי שיחת טלפון שבה הבן אדם לא הזדהה ואמר לי - את ליליאן, זאת שעושה את כל הבלאגן. אם תוך 12 שעות לא תסיימי את הפרשה, את תיפגעי באופן אישי. זה מביבי", אמרה. לדבריה, השיחה נותקה מייד לאחר שהושמע האיום. 

  

בכתב תביעה שהגישו בשמה עורכי-הדין אסף שרעף ושי לביא, מספרת ליליאן, בת 44 נשואה

ואם לארבעה ילדים, על שעבר עליה, לגרסתה, בעת שעבדה עבור אשת ראש הממשלה במשך שש שנים. לטענתה, שרה נתניהו שילמה לה משכורת נמוכה משכר המינימום, לא שילמה לה זכויות סוציאליות והכריחה אותה לעבוד בשבתות למרות היותה שומרת שבת.

 

כתב התביעה מגולל את הקשר האישי שהתפתח בין נתניהו לליליאן, במסגרתו היתה עובדת משק הבית תלויה לחלוטין באשת ראש הממשלה לנוכח מצבה הכלכלי והנפשי הקשה. עוד טוענת ליליאן כי שרה נתניהו אסרה עליה לשתות מים מינרליים מהמתקן בבית, מורה לה להביא אוכל מביתה וצורחת עליה אם היתה מניחה חומרי ניקיון על הרצפה בעת שהיתה מנקה את הבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
פרץ ונתניהו. בימים טובים יותר
צילום: רענן בן צור
נראה שהתביעות אינן מתואמות. פרץ
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים