שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו ב'יד ושם': מבחן לאנושות - לעצור את הרוע

  ראש הממשלה אמר, ערב יום הזיכרון הבין לאומי לשואה: "יש רוע שיכול להתפשט והוא מאיים על ביטחון היהודים". הוא לא הזכיר את איראן במפורש, אך ציין: "יש שונאי יהדות חדשים, עם סיבה חדשה להשמדת מדינת היהודים וזה החשש שלנו"

  ערב יום הזיכרון הבינלאומי לשואה ולגבורה, ביקר בצהריים (יום ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ב"יד ושם". בדבריו הוא התייחס לאיומים מאיראן: "יש כיום שונאי יהדות חדשים, עם סיבות חדשות להשמדת העם היהודי. זהו מבחן לאנושות, ונראה בשבועות הקרובים איך הקהילה הבינלאומית תעצור את הרוע לפני שיתפשט".

   

  נתניהו, שהשתתף בטקס פתיחת תערוכת "ארכיטקטורה של רצח" - תרשימי אושוויץ-בירקנאו, ב"יד ושם" - השווה את שואת היהודים

   לכוונותיה של איראן, על אף שלא נקב בשמה המפורש. "הרוע מתפשט ופוגע בחפים מפשע. יש לעצור דברים גדולים בעודם קטנים. עדיין יש הכחשה והפצת שקרים בעולם".

   

  "יש רוע שיכול להתפשט והוא מאיים על ביטחון היהודים", הזהיר. "אנחנו יודעים שזה רק מתחיל עם היהודים ואחר-כך ממשיך לשאר העולם. יש שונאי יהדות חדשים, עם סיבה חדשה להשמדת מדינת היהודים וזה החשש שלנו". 

   

  בתערוכה ב"יד ושם" הוצגו לראשונה בישראל התוכניות של מחנה הריכוז וההשמדה אושוויץ. "ניתן לעוות את ההיסטוריה במהירות גדולה מכפי שאתם חושבים. בטח שלאורך זמן", אמר ראש הממשלה. "שימור האמת ההיסטוריות יכולה להרס מעבר לכל הבחנה. התרומה של המסמכים היא חשובה, התיאורים הגרפיים המדוקדקים מראים את תכנון הרצח ההמוני ותוכנית מכוונת ומוקפדת מבעוד מועד". נתניהו עצמו ייצא השבוע לביקור במחנה ההשמדה אושוויץ.

   

  ישיבת הממשלה השבועית, שנערכה אתמול, התמקדה ביום הזיכרון

  הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה. לפני הישיבה הציג ראש הממשלה את הכרזה שתוצג באו"ם, בה מופיעה ידה של הניצולה אומה והמספר שהוטבע עליה במחנה הריכוז וההשמדה אושוויץ-בירקנאו, כשהיא אוחזת בידה של נינתה.  

   

  ראש הממשלה אמר אתמול: "זאת תמצית תולדות הציונות. אני מקווה שבאו"ם יזכרו מה זה היה, כשליהודים לא הייתה מדינה, ומה הזכות והחובה של הקהילה הבינלאומית להגן על קיום המדינה היהודית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו ב"יד ושם". קורא לעולם לפעול
  צילום: לע"מ
  מומלצים