שתף קטע נבחר

ברק דורש תנאי מנכ"ל לראש המטה שלו, יוני קורן

שרים בממשלה הביעו מורת רוח בעקבות דרישת שר הביטחון להעניק לראש המטה שלו תנאים של מנכ"ל במשרד ממשלתי: "זה הליך לא מקובל, שר האוצר הביע הסתייגות"

שר הביטחון, אהוד ברק, מבקש לשפר את תנאי השכר של ראש מטהו במשרד הביטחון, יוני קורן, ולהשוות אותו לשכר של מנכ"ל במשרד ממשלתי. כך עולה ממסמך שהגיע לידי ynet. שרים בממשלה הביעו מורת רוח על המהלך ואמרו כי מדובר ב"הליך לא מקובל".

 

לרוב שרי הממשלה ראשי מטות שאינם זוכים לשכר בדרג של מנכ"ל משרד ממשלתי. תנאי ההעסקה של מנכ"ל, מעבר לתנאי שכר העומדים על כ-35 אלף שקלים, כוללים גם נהג ועוזרים אישיים. עד כה, מילאו את תפקיד ראש מטה משרד הביטחון תתי-אלופים בשירות פעיל, הזוכים לתנאים טובים יחסית.

 

היועץ המשפטי למשרד הביטחון, אחז בן ארי, שיגר לפני ימים אחדים למזכירות הממשלה הצעת החלטה אותה הוא מבקש להביא בפני הממשלה, לפיה יש להשוות את שכרו של קורן לשכרו של מנכ"ל במשרד ממשלתי. במסמך כותב בן ארי כי "הממשלה מוסמכת לקבוע את תנאי השכר של בעלי תפקידים בכירים בדרג מנכ"לים. מוצע לאשר למר יון קורן הממלא את תפקיד ראש מטה שר הביטחון, תנאי שכר ושירות של מנכ"ל משרד ממשלתי. מבחינת מהותו והיקף התפקיד ומגוון העיסוקים של ראש מטה שר הביטחון, מעמדו כמעמד מנכ"ל משרד ממשלתי".

 

 

על פי המסמך, נציב שירות המדינה והממונה על השכר במשרד האוצר "מסכימים להצעת ההחלטה". סגן

מזכיר הממשלה, גבי גולן, העביר את הבקשה לאישור חברי הקבינט החברתי-כלכלי, ובסופו ציין כי "אם לא תוגש הסתייגות להצעה בתוך שבוע ימים, הוא יקבל תוקף של החלטת ועדת שרים, ובהתאם לכך, כעבור שבועיים, החלטה זו תקבל תוקף של החלטת ממשלה".

 

שרים שקיבלו את המסמך סיפרו ל-ynet כי "זה הליך לא מקובל. גם באוצר לא כולם אוהבים את הרעיון, ושר האוצר, יובל שטייניץ, הביע הסתייגות מהרעיון". אחד השרים החברים בקבינט החברתי-כלכלי אמר כי הוא מתכוון להגיש הסתייגות, על מנת למנוע את אישור הבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון ברק
צילום: ירון ברנר
מומלצים