שתף קטע נבחר

צילום: AFP

קלינטון לפרס: מה היינו עושים בלעדיכם בהאיטי?

נשיא ארה"ב לשעבר, שמכהן גם כשליח האו"ם למדינה, ציין בכנס הכלכלי בדאבוס את הסיוע המיוחד של בית החולים הישראלי. הוא דן עם פרס בהמשך הסיוע הישראלי להאיטי

נשיא ארצות הברית לשעבר, ביל קלינטון, שיבח הערב (יום ה') את פעילות המשלחת הישראלית בהאיטי, בעקבות רעש האדמה העז שפקד את המדינה לפני כשבועיים וחצי. בדברים שהשמיע בפני באי הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, שוויץ, אמר קלינטון: "אינני יודע מה היינו עושים בלעדי בית החולים הישראלי בהאיטי".

 

הבוקר שבה המשלחת הישראלית ארצה, ואת פניה קיבל בנמל התעופה בן-גוריון ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שאמר לאנשיה: "הראיתם לעולם מה זה צה"ל האמיתי". ראש המשלחת, תת-אלוף שלום בן אריה, סיפר כי הצוות טיפל ב-1,111 חולים, ערך 317 ניתוחים מצילי חיים וביצע 16 לידות, בתנאים קשים.

 

גם קלינטון, שמונה לשליח האו"ם להאיטי עוד לפני רעש האדמה, הכיר בדבריו הערב בייחודו של הסיוע ששלחה ישראל.

"בית החולים הישראלי היה המתקן המבצעי היחיד שניתן היה לנתח בו ולבצע בו בדיקות מתקדמות", אמר הנשיא האמריקני לשעבר, והוסיף: "בשם אוכלוסיית האי ובאופן אישי אני מודה ואנו מודים לישראל מקרב לב".

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, השיב לקלינטון כי ישראל תשמח לסייע ככל יכולתה במאמצים לשיקומה של מדינת האי. לאחר מכן דנו השניים בדרכים שבהן יכולה ישראל לעשות זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קלינטון ופרס. "תודה, בשם האיטי"
צילום: סרג' אילין
נתניהו בקבלת הפנים למשלחת
צילום: רויטרס
מומלצים