שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המלך עבדאללה לפרס: מודאג מהקיפאון המדיני

  לראשונה זה זמן רב, הנשיא נועד עם מלך ירדן בשוויץ ומלשכתו של פרס נמסר כי הפגישה היתה טובה וכנה. הנשיא שב והבהיר למלך כי ישראל מחויבת לשלום וכי קיים קונצנזוס מוחלט בעם התומך בפתרון שתי המדינות לשני העמים

  נשיא המדינה, שמעון פרס, נועד הערב (יום ה') עם מלך ירדן עבדאללה בדאבוס שבשוויץ. מלשכת פרס מסרו, כי המלך הביע דאגה מהקיפאון בתהליך השלום מול הפלסטינים - קיפאון שישפיע על האזור כולו. זו פגישה ראשונה זה זמן רב של אישיות ישראלית בכירה עם המלך הירדני.

   

  לשכת הנשיא מסרה, כי הפגישה היתה טובה וכנה. פרס השיב למלך כי ישראל מחויבת לשלום ויש קונצנזוס בעם התומך בפתרון שתי מדינות לשני עמים. דובריו של הנשיא מסרו שפרס אמר למלך ירדן, כי "במסגרת המו"מ יוכלו הצדדים ללבן את הסוגיות והבעיות שדורשות פתרון מהיר".


  המלך והנשיא, היום בשוויץ. נתק? (צילום: AP)

   

  בפתח הפגישה הביע המלך דאגה מהקיפאון בתהליך השלום וציין כי הקיפאון המדיני הוא בעל השלכות על האזור כולו. המלך הביע תקווה כי המו"מ יחודש בקרוב על בסיס עיקרון שתי מדינות לשני עמים. הנשיא שב והבהיר למלך כי ישראל מחויבת לשלום וכי קיים קונצנזוס מוחלט בעם התומך בפתרון שתי המדינות לשני העמים.

   

  הנשיא הדגיש כי ישראל מצידה מוכנה לשוב מיד

  לשולחן המשא ומתן וכי יש לעשות מאמצים עליונים כדי להתניע תהליך שלום. עוד אמר פרס כי הוא בטוח שעמדות הסיום במשא ומתן יהיו שונות מעמדות הפתיחה, וכי רק במסגרת המו"מ יוכלו הצדדים ללבן את הסוגיות והבעיות שדורשות פתרון מהיר.

   

  למרות פרסומים על נתק בין ישראל לירדן, הרי שבחודשים האחרונים התקיימו מגעים עם בית המלוכה ההאשמי הן ברמת היועץ לביטחון לאומי, עוזי ארד, והן ברמת שרים שבקרו בעמאן. כן מתקיים שיתוף פעולה ביטחוני בין שתי המדינות, ולאחרונה התהדק זה על רקע חקירת ניסיון הפיגוע באנשי שגרירות ישראל שעשו את דרכם לישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המלך עבדאללה ופרס בפגישתם
  באדיבות לשכת הנשיא
  מומלצים