שתף קטע נבחר

משפחת סספורטס: מחזקים את מערכת הביטחון

21 שנים אחרי חטיפת ורצח בנם, אמרו במשפחתו של החייל אבי סספורטס: "אנו מחזקים את כוחות הביטחון ואת צה"ל". אמו של החייל אילן סעדון הביעה זעם רב לנוכח הידיעה על ההתנקשות בבכיר חמאס, אומרת שהיה צריך לחסלו כבר מזמן: "חשבתי שהם כבר לא בחיים", אמרה ל-ynet

הידיעה על ההתנקשות במחמוד אל-מבחוח בדובאי לא מנחמת את משפחותיהם של של אילן סעדון ואבי סספורטס, שנחטפו בידי חמאס בסוף שנות ה-80'. כמו בעבר, בני משפחתו של אבי סספורטס, שנחטף ונרצח בהוראת אל-מבחוח, סירבו להתייחס לנושא, אך הודו למערכת הביטחון. "הפעם זה שונה. אנו מחזקים את כוחות הביטחון ואת צה"ל, ורוצים שכל החיילים ישמרו על עצמם ולא ייפגע. אנו ממתינים גם שגלעד שליט יחזור הביתה".

 

כמעט 21 שנים מאז נחטף בנה, אמרה ז'ילבר סעדון, אמו של אילן, בשיחה עם ynet כי הידיעה על חיסולו של האחראי לרצח עוררה בה זעם רב. "כל השנים האלה אמרו לי שחיסלו את כל מי שהיה מעורב בזה. אני חשבתי שזה מה שקרה להם והייתי בטוחה שהם כבר לא בחיים. פתאום, הבוקר, קבלתי את הדיווח. חבל שעשו את זה רק עכשיו".


ז'ילבר סעדון. "אמרו לי שחיסלו את כולם" (צילום: אבי רוקח)

 

סעדון הוסיפה כי היא אינה רואה בדבר אף לא סגירת מעגל. "אני קצת שמחה, אבל עכשיו, אחרי 20 שנה, הם עושים את זה? היו צריכים לעשות את זה מזמן ולא לחכות כל כך הרבה שנים. היו צריכים לתפוס ולהרוג אותו כבר בהתחלה, כשזה קרה, ולא לשים את האיש הזה ואת השותפים שלו בבית הסוהר".

 

לאחר הרצח, החליט ראש עיריית אשקלון דאז לקרוא על שמו של סעדון רחוב בעיר הולדתו. מצבה הבריאותי של אמו הידרדר בשנים האחרונות, והיא עברה טיפולים רפואיים רבים ואושפזה בבתי חולים. בעלה הלך לעולמו, אך למרות הכל היא ממשיכה להתגורר באותו הבית שבו גידלה את בנה המנוח.

 

עם היוודע דבר החיסול, שוחחו עמה בני משפחתה ועדכנו אותה בדיווחים בכלי התקשורת. "כל השנים האלה רצנו לבתי משפט, נפגשנו עם ראש הממשלה ועם שרי הביטחון, ובכל פעם הבטיחו לנו שמקדמים ופועלים. היו צריכים לעשות יותר. אם הייתי תופסת את האנשים האלה, הייתי לוקחת סכין ודוקרת אותו בלב, גם אם היו לוקחים אותי אחרי זה לבית הסוהר. אף אחד לא יודע איזה כאב יש לי ומה עובר על המשפחה שלנו בכל השנים האלה", אמרה בכאב.

 

ראש עיריית אשקלון, בני וקנין, הביע הבוקר סיפוק מסגירת החשבון עם אל-מבחוח. "מבחינתנו זו סגירת מעגל, במשך השנים סבלה אמו של סעדון המון, החל מהתקופה שבה נעדר ועד למציאת גופתו. אנו אומרים ישר כוח לצה"ל ולכוחות הביטחון על הפעולה הזו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ז'ילבר סעדון עם תמונת בנה
צילום: דני סלומון
צילום רפרודוקציה
אילן סעדון
צילום רפרודוקציה
מומלצים