שתף קטע נבחר

נתניהו באריאל: בירת השומרון ישראלית לנצח

ראש הממשלה ממשיך את מבצע הנטיעות בהתנחלויות, והיום הגיע לאריאל, שם הבטיח להמשיך לבנות ולפתח: "נעמיק את השלום והדו-קיום עם שכנינו, אבל זה לא יעצור את החיים כאן. נמשיך לזרוע ולבנות". שר הביטחון הצטרף לנטיעות ביישוב עומר, ותקף את דו"ח גולדסטון

אחרי מסע נטיעות ט"ו בשבט בכפר עציון ובמעלה אדומים, הגיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאריאל, ובפיו הבטחה שההתנחלות לא תנותק מישראל בשום מקרה: "בירת השומרון, אריאל, תהיה חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מארץ ישראל ומדינת ישראל בכל הסדר שלום עתידי. אנו מתכוונים לעזור לה להתפתח".

 

"שלושה יסודות אנחנו נוטעים כאן. התעצמות, התיישבות ותרבות", אמר נתניהו. "כאן זה הלב של ארצנו, כאן היו אבותינו, כאן נישאר ונבנה. לצד המרכז האוניברסיטאי באריאל נבנה גם מרכז תרבותי שישלים אותו".

 

הוא הבהיר כי ישראל שואפת לשלום: "אנו רוצים להעמיק את השלום ואת הדו-קיום עם שכנינו. אבל זה לא יעצור אותנו מלהמשיך את החיים כאן, להמשיך לזרוע ולבנות. אדווה אנטלר ששכלה את שני אחיה בפיגוע במומבסה, אני מאחל לך שתשמחי ותטעי עוד הרבה ענפים, כאן באריאל יגורו ילדיך ונכדיך".

 

ברק נטע בנגב ותקף את גולדסטון

בשעה שנתניהו דיבר באריאל, השתתף שר הביטחון, אהוד ברק, עם ילדים מהמועצה המקומית עומר, בטקס נטיעות של קרן קיימת לישראל. ברק ניצל את ההזדמנות כדי להתייחס לתשובת ישראל לדו"ח גולדסטון. "הגשנו הבוקר אל האו"ם את הדו"ח על כל הפעולות והתחקירים לגבי האירועים בזמן 'עופרת יצוקה', ואני חושב שהוא ממחיש שוב את העובדה שאין צבא אחראי ורציני כמו צה"ל הפועל בצורה מוסרית ומדויקת, גם בתוך תנאים בלתי אפשריים".

 

שר הביטחון הוסיף: "דו"ח גולדסטון מעוות, מסולף ובלתי מאוזן, הראוי לתשובה משלו, שיימצא מי שייתן אותה". לדבריו, "בהגשת דו"ח התשובה עמדה מדינת ישראל בחובה הראשונה במעלה שלה. לוחמים ומפקדים שאנחנו שולחים למשימות צריכים לדעת שכשהם נדרשים ומבצעים את משימותיהם, המדינה עומדת מאחוריהם גם ביום שאחרי".

 

אמש האשים נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, את הימין בישראל ואת חמאס בטרפוד המהלך המדיני. אובמה נשאל על העיכובים בהתקדמות התהליך הישראלי-פלסטיני, והסביר כי "ראש הממשלה נתניהו מנסה להתקדם מעבר למה שהקואליציה שלו רוצה שהוא יתקדם. אני סבור שהנשיא עבאס, שלדעתי באמת רוצה שלום, צריך להתמודד עם חמאס - ארגון שלא מכיר בישראל ואינו מתנער מהאלימות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוטע באריאל
צילום: מעריב
תוקף ונוטע. ברק בעומר
צילום: מיכל שלו, משרד הביטחון
מומלצים