שתף קטע נבחר

משטרת דובאי: מצוד אחר המחסלים, זהותם ידועה

בכיר במשטרת דובאי אמר כי הרשויות פיענחו את זהות מחסליו של מחמוד אל-מבחוח, אך אלה כבר עזבו כנראה את הנסיכות. גורמי ביטחון סיפרו ש"על גופו נמצאו סימני כוויות ועינויים מכבלי חשמל". בכיר חמאס בדמשק, עיזאת אל-רישק, הסביר שהדחייה בפרסום חיסולו נועדה לאפשר לתפוס את סוכני המוסד

ניסיון חובק עולם לתפוס את המחסלים: גורם בכיר במשטרת דובאי אמר בצהריים (יום ו') כי המשטרה המקומית הצליחה לפענח את זהותם של החשודים בחיסולו של איש חמאס, מחמוד אל-מבחוח, שהיה אחראי לחטיפתם ורציחתם של החיילים אבי ספפורטס ואילן סעדון. לדבריו, המשטרה המקומית עורכת מצוד אחר החשודים, שנושאים דרכונים אירופיים.

 

עם זאת, אותו בכיר הוסיף כי ההערכה היא שהחשודים בביצוע החיסול כבר עזבו את תחומי הנסיכות באמצעות דרכונים מזויפים. הוא ציין כי דובאי מתאמת את המצוד אחריהם עם האינטרפול, במטרה ללכוד אותם.

 

התנקשות בדובאי - כל הדיווחים:  


הוריו ובני משפחתו של אל-מבחוח בביתם ברצועת עזה (צילום: AFP)

 

מוקדם יותר סיפק בכיר חמאס בדמשק, עיזאת אל-רישק, תשובה שעשויה להסביר מדוע חמאס הודיעה על חיסולו של של אל-מבחוח באופן רשמי רק תשעה ימים אחרי הירצחו. הדחייה בהודעה על החיסול, כך הסביר בשיחה עם סוכנות AP, נבעה ממאמץ לא לחבל בחקירה הנמשכת, וקשורה לניסיון "ללכוד את הסוכנים הישראלים שביצעו את המבצע הזה".

 

לפי גורמי ביטחון באיחוד האמירויות, אל-מבחוח נמצא מת במלון "רותאנה" על-ידי אחד העובדים שלושה ימים אחרי שהגיע לדובאי. מפקד משטרת דובאי, דחי חלפאן, אמר לתחנת אל-ערביה שאל-מבחוח הגיע בזהות בדויה. "אם היינו יודעים על נוכחותו, היינו מספקים את ההגנה הנדרשת", אמר ולא יסף.

 

גורמי הביטחון למדו על זהותו האמיתית רק אחרי מותו. "על גופו נמצאו סימני כוויות ועינויים מכבלי חשמל". אותם גורמים סיפרו לעיתון "חליג' טיימס" כי נראה שנחנק למוות על-ידי כרית שהוצמדה לפניו. גורמי ביטחון מסרו שיש בידיהם מידע שארבעה גברים רעולי פנים נכנסו לחדרו ימים ספורים לפני שנרצח. אולם אחיו, פאייק, סיפר כי מהחקירה המשותפת של חמאס והאמירויות עולה ששני בני אדם ביצעו את הפעולה.

 

טלאל נאסר, מדוברי חמאס בדמשק, מסר שאל-מבחוח "הורעל וחושמל בחדרו במלון בדובאי", אך לא הוסיף פרטים. בהודעה שפורסמה באתר חמאס, מאיים הארגון בנקמה: "אנחנו בחמאס מחזיקים את האויב הציוני כאחראי להתנקשות הפושעת באחינו, ומבטיחים בשם אללה ובשם דם השהידים שלנו ובשם עמנו - להמשיך בדרך הג'יהאד. נגיב על הפשע הציוני בזמן הנכון ובמקום הנכון".

 

אל-מבחוח נקבר הלילה במחנה הפליטים אל-ירמוכ הסמוך לדמשק. יותר מ-2,000 פלסטינים השתתפו בהלווייתו, נשאו דגלים פלסטיניים ותמונות של בכירי חמאס. ארונו נעטף בדגל הירוק של חמאס ותמונה גדולה שלו קידמה את פני הבאים למסגד, ועליה הכיתוב: "טביעות אצבעותיך בכל מקום... אנו נשבעים להמשיך בדרכך".


פורסם לראשונה 29/01/2010 14:33

 

בהכנת הידיעה השתתפו סוכנויות הידיעות
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחמוד אל-מבחוח חוסל בדובאי
צילום: AFP
האב, עבד אל ראוף, מחזיקבתמונת בנו
צילום: רויטרס
מומלצים