שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרס לראש סוכנות הגרעין: איראן - איום לעולם

  ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית, יוקיה אמנו, נועד לראשונה עם בכיר ישראלי. בפגישה עם הנשיא שמעון פרס בדאבוס, שמע אזהרות בנוגע לאיראן: "מקווה שתחת מנהיגותך תפעל הוועדה בצורה רצינית ונחושה נגד התחמשותה הגרעינית של איראן". אמנו הודה כי איראן אכן אינה מכבדת את החלטות הסוכנות

  נשיא המדינה, שמעון פרס, קורא ביום חמישי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לפעול נגד איראן. בפגישה בדאבוס עם מנכ"ל הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יוקיה אמנו, התריע פרס כי "נשק גרעיני בידי הנהגה פנאטית כמו ההנהגה האיראנית מהווה איום לא רק על ישראל, אלא על העולם כולו". זו היתה פגישה ראשונה של אמנו עם אישיות ישראלית בכירה.

   

  אמנו התייחס לדו"ח שהוא צפוי להגיש בקרוב למועצת הנגידים של הסוכנות לאנרגיה אטומית וציין כי נושא איראן ייכלל בדו"ח שיוגש וכי איראן אכן אינה מכבדת את החלטות הסוכנות באופן מספק. הוא הודיע כי יבקר במזרח התיכון בחודשים הקרובים.


  אמנו ופרס בדאבוס. קריאה לפעול נגד איראן (צילום: עידו שריר)

   

  הנשיא פרס פתח את הפגישה בברכות על מינויו של אמנו: "מקווה שתחת מנהיגותך תפעל הועדה בצורה רצינית ונחושה נגד התחמשותה הגרעינית של איראן. תפקידך הוא אחד התובעניים והאחראיים במערכת בינלאומית". הוא קרא לסוכנות לאנרגיה אטומית להתגייס למאבק העולמי הנדרש להפחתת איומים וסכנות. הסוכנות הבינלאומית היא ארגון המבוסס על אמון ואיראן אינה מכבדת את כללי הארגון ואינה מצייתת להחלטותיו".   

   

  אתמול אמר אמנו בנאום פומבי ראשון מאז נכנס לתפקידו לפני כחודשיים כי בכוונתו להמשיך במגעים לגיבוש טיוטת הסכם בין איראן לבין הקהילה הבינלאומית באשר להעשרת האורניום, בניסיון למנוע ממנה לפתח נשק גרעיני. "ההצעה נמצאת על השולחן והשיחות נמשכות". הוא הביע תקווה כי "ההסכם יהיה בר השגה והתיווך בין הצדדים יימשך". הוא קרא לאיראן לשתף פעולה עם מאמציו, ואמר כי הסכם יוכל להבטיח את ביטחונה.

   

  מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון, אמרה ביום חמישי כי "התנהגותה של איראן בסוגיית הגרעין לא מותירה לקהילה הבינלאומית ברירה אלא להגביר את הלחץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים