שתף קטע נבחר

חמאס מאיים: יכולים לפגוע בישראלים בחו"ל

בעקבות החיסול בדובאי של בכיר הזרוע הצבאית של חמאס, מחמוד אל-מבחוח, ישגר חמאס צוות בדיקה לנסיכות. תתוגבר האבטחה סביב נציגיהם במדינות ערב ובאירופה. מחמוד א-זהאר: "ישראל יודעת שחמאס יכול להגיע לכל יעדיו בחו"ל"

אחרי שקברו בדמשק את מחמוד אל-מבחוח, בכיר הזרוע הצבאית של חמאס שחוסל בדובאי, עוברים בחמאס לאיומים. בכיר חמאס, ד"ר מחמוד א-זהאר, שב והטיל היום (שבת) על ישראל את האחריות להעברת זירת העימות לחו"ל. הוא אמר שאם זו הכוונה של ישראל, אז היא לבדה תהיה אחראית לכך. "ישראל יודעת שחמאס יכול להגיע לכל יעדיו בחו"ל, בכל מקום ובכל זמן".

 

עם זאת הוסיף כי "יחד עם זאת, לפי שעה אנו שומרים על כללי המאבק ועל השמירה על זירת המאבק בתוך השטחים ואנו מחכים עם התגובה כדי שזו תהיה ראויה".

 

בחמאס הודיעו שישגרו לדובאי צוות מטעמם שישתתף בחקירת חיסולו של בכיר הזרוע הצבאית. דובר חמאס, איימן טהא, אמר כי צוות הבדיקה מבקש לעמוד על הפרטים מאחורי החיסול. הוא אמר כי חמאס מצפה משלטונות דובאי לשתף פעולה עם צוות החקירה של תנועתו, ושב והבטיח כי "האויב הציוני ישלם מחיר כבד על הפשע הזה".


הלוויותו של אל-מבחוח אתמול בדמשק (צילום: AFP)

 

בכיר חמאס, אוסאמה חמדאן, אמר כי תנועתו בוחנת מחדש את סידורי האבטחה שלה בחו"ל, בעקבות חיסולו של אל-מבחוח, ותגביר את האבטחה סביב נציגיה במדינות הערביות והאירופיות. היום התקיימה ברצועת עזה עצרת לזכרו של אל-מבחוח. בכיר חמאס, מושיר אל מסרי, אמר כי תנועתו והזרוע הצבאית שלה יידעו כיצד להגיב על הפשע הזה.

 

אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, האשים את המוסד, בכך שמטרתו בהתנקשות "הייתה להעביר את המערכה לחו"ל. הפשע הזה מרחיב את מעגל ההתנקשויות של הציונים והוא אף מגיע לעומקן של המדינות הערביות והאיסלאמיות. יש סימנים ברורים לכך שהציונים שואפים להתיר את דמה של האומה הערבית והאיסלאמית".

 

הוא אמר כי "חובה על המדינות הערביות לגדוע את ידה הארוכה של הישות הציונית לפני שהמוסד יעשה בהן שמות. תהיה תגובה ברגע המתאים. הכיבוש לא יחמוק מעונש בעקבות הפשע הזה".

  

מוקדם יותר היום אמר א-זהאר כי ייתכן שהמתנקשים בבכיר התנועה היו מקרב פמלייתו של שר התשתיות, עוזי לנדאו, שהשתתף לאחרונה בכנס סביבתי באבו דאבי. משטרת דובאי מסרה אתמול כי המתנקשים באל-מבחוח נשאו עמם דרכונים אירופיים. בהודעת המשטרה נכתב כי "הפושעים השאירו מאחוריהם עדויות שיסייעו להתחקות אחריהם ולעצור אותם בזמן הקרוב". עוד נאמר כי ההתנקשות נותרה לפי שעה "פשע מעורפל". משטרת דובאי הוסיפה כי המתנקשים עזבו את המדינה כבר באותו היום, וכי השוטרים נמצאים בקשר עם האינטרפול כדי להתחקות אחר עקבותיהם.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיים. א-זהאר
צילום: AP
מחמוד אל-מבחוח. חוסל בדובאי
צילום: AFP
אמו אוחזת בתמונתו
צילום: AP
מומלצים