שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שרים על גולדסטון: הכי מוסריים, אך יש לבדוק

  שרי הממשלה התייחסו לתשובה שהעבירה ישראל להאשמות נגדה וגינו שוב את מחברו. בעוד שהשרים ישי ומיסז'ניקוב לא שללו הקמת ועדת חקירה בנושא, הביעה יו"ר האופוזיציה לבני התנגדות נחרצת למהלך. "זו טעות להקים ועדה מבלי לוודא שזו תספק את ההגנה הדרושה לקציני צה"ל מפני תביעות"

  בפתח השבוע שלאחר העברת תשובת ישראל לאו"ם באשר לדו"ח גולדסטון, התייחסו הבוקר (יום א') שרי הממשלה למהלך ולדרישה הבינלאומית להקמת ועדת חקירה או בדיקה לטענות שהועלו במסמך.

   

  "ברור לכל העולם החופשי שאין צבא מוסרי כמו צה"ל, ודאי יחסית לפעולה של צבאות אחרים, ראה את נאט"ו באפגניסטן וארצות הברית בעיראק", אמר שר הפנים, אלי ישי. הוא הוסיף: "צה"ל הוא צבא מוסרי שנמנע מלפגוע באזרחים. הדו"ח של גולדסטון חד צדדי ותומך בעמדת חמאס שירה קסאמים על אזרחי ישראל".

   

  באשר לדרישה להקמת ועדת חקירה, סירב ישי להביע עמדה נחרצת בסוגיה. "יש כאן הרבה צביעות, אבל נותרה שאלה פתוחה אם להקים ועדה שכזאת או לא. בזה נצטרך לדון", אמר.

   

  שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אמר כי "הנושא נמצא כרגע בטיפולם של גורמים מקצועיים בממשלה,

  ויפה השתיקה שצריך לשמור כרגע בתקשורת". יחד עם זאת, הוא הוסיף: "אני תמיד אומר שאנו צריכים לבדוק את עצמנו, למרות שיש לנו את הצבא המוסרי בעולם".

   

  שר המדע והטכנולוגיה, דניאל הרשקוביץ אמר בישיבה: "אין למדינת ישראל מה להסתיר, תמיד יש טענות, אבל צה"ל בודק את עצמו ורמתו המוסרית גבוהה מאוד". הוא הביע התנגדות להקמת ועדה ואמר: "אין לנו מה להצטדק, אפשר בהחלט להסתפק במה שכבר נעשה ולהציג לעולם את ממצאי בדיקות צה"ל".

   

  מי שהביעה הבוקר התנגדות נחרצת להקמת ועדת בדיקה היא יושבת ראש האופוזיציה, ציפי לבני.

  לדבריה, "הדו"ח נולד בחטא, זו תהיה טעות להקים ועדה שתחקור את צה"ל מבלי לוודא שעצם הקמתה מספקת את ההגנה הדרושה לקציניו מפני תביעות עתידיות".

   

  לבני הוסיפה: "בעצם הקמת הוועדה, תספק ישראל לגיטימציה לדו"ח מעוות מבלי שהתכוונה לכך. יש לי אמון בצה"ל, וכל ממשלה צריכה לספק הגנה לחייליה ולא להעניק לגיטימציה לגופים ואנשים שכל מטרתם היא לנגח את ישראל", אמרה.

   

  בהכנת הכתבה השתתף שמוליק חדד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיסז'ניקוב. לשמור על שתיקה
  השר הרשקוביץ. "אין מה להצטדק"
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים