שתף קטע נבחר

בגין חנך שכונה בהר חברון: כולם גושי התיישבות

השר ללא תיק, שחנך עם ראשי יש"ע שכונה בבית חגי, העריך כי עשרות אלפים יעברו להתגורר בהתנחלויות. "אנחנו בונים ונבנה בארץ ישראל", הבהיר

גושי התיישבות - ההגדרה המורחבת. השר בני בגין השתתף בצהריים (יום א') בטקס הנחת אבן פינה לשכונה חדשה בהתנחלות בית חגי שבדרום הר חברון. "אנחנו בונים ונבנה בארץ ישראל", אמר בגין והוסיף: "יש היום 300 אלף תושבים ביהודה ושומרון והיו עוד רבבות".

 

בגין הוסיף: "מרבים לדבר במונחים האלו של גושי התיישבות. לעיתים אנשים טועים, יש גושי התיישבות - מערביים בשומרון, ממזרח - ביהודה, ובדרום - בהר חברון. כולם גושי התיישבות. אנחנו לא מבחינים בינם לבין גושים אחרים. למדינת ישראל ולעם ישראל יש ביהודה ובשומרון ובירושלים אינטרסים, שבשום אופן אינם רק ביטחוניים, אלא מבוססים על זיקה עתיקת יומין".

 

השכונה החדשה בבית חגי אמורה לכלול 10 יחידות דיור, והיסודות לבתיה הונחו עוד טרם החלטת הממשלה על הקפאת הבנייה. מלבד בגין, השתתפו בטקס ראש המועצה האזורית הר חברון, צביקי בר-חי, ראש ישיבת ההסדר "ניר" בקריית ארבע, הרב אליעזר ולדמן, ראש מועצת קריית ארבע-חברון, מלאכי לוינגר, יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין ומזכ"ל ארגון "אמנה", זאב חבר-זמביש.

 

הרב ולדמן התייחס גם הוא להקפאה. "אין דבר כזה 'אסור לבנות'. התורה מצווה עלינו לעשות זאת בארץ ישראל, כמו גם הציונות והנאמנות למולדתנו. כל אלה קוראים לנו ליצור חיים, וזה מה שאנחנו עושים".

 

"חולשות שמגיעות כתוצאה מלחצים בעולם"

הוא אמר כי "ישנן חולשות שמגיעות כתוצאה מלחצים בעולם שרוצים להצר את צעדינו במדינת ישראל, לצמצם את התיישבותנו. אנחנו והעם נעמוד בלחצים האלה. העם ייתן כוח לממשלה לעמוד בכך".

 

ראש מועצת הר חברון, צביקי בר-חי, התייצב גם הוא לצדו של

בגין באשר לפרשנות שספק למושג גושי ההתיישבות. "אנחנו בעד גושי ההתנחלויות, היום אנחנו מחזקים את גוש התיישבות של חברון וכל היישובים הסובבים אותה", אמר בר-חי. הוא הוסיף כי הוא ואנשיו "קוראים למנהיגות הפוליטית של הימין שנבחרה - להיות ימין".

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, התייחס לסדרת הנטיעות שביצע ראש הממשלה בהתנחלויות, ואמר: "אלה ימים של מבוכה ובלבול. מצד אחד, נוטע ראש הממשלה עץ באריאל ובגוש עציון, ומצד שני מנסים לפתות את אבו מאזן לבוא למשא ומתן. דווקא בימים אלה, התפקיד שלנו הוא להעביר מסר ברור של אמונה מלאה בצדקת הדרך. לא נחדל לבנות ביהודה ושומרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר בגין. הגדרות משלו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים